Mimické vrásky

Mimické vrásky

Co si budeme povídat, pokud hovoříme o vráskách, většina z nás má pod tímto pojmem na mysli mimické vrásky nebo vrásky kolem očí. Vráskám kolem očí se budeme věnovat v některém z dalších článků v našem superplet.cz deníčku, dnes si řekneme více k mimickým vráskám. Téma mimické vrásky je mezi ženami stále hojně diskutované, zejména proto, že se obvykle jedná o nejvíce viditelné vrásky. A nejvíce viditelné = nejvíce obtěžující.

Mimické vrásky, jak se dají účinně řešit?

Mimické vrásky se dříve či později zcela jistě objeví na našem čele, kolem očí či okolo úst. Možná Vás překvapí, že mimické vrásky nezpůsobuje usmívání a mračení. Spojení s mimikou obličeje se sice nabízí, protože se tento typ vrásek nejčastěji projevuje v těch místech obličeje, kde naše mimické svaly stahují naši pokožku. Primární příčinou vzniku mimických vrásek je ztráta elasticity kůže.

mimické vrásky u žen co pomůže

Vysvětlení je poměrně jednoduché. Vezměte si kupříkladu kůži dítěte. Ta je neuvěřitelně pevná a pružná. To je důvod, proč se děti mohou neustále smát, plakat a dělat různé obličejové „opičky“ a na jejich kůži nenaleznete památky po mimických vráskách. Bohužel, jak stárneme, naše pokožka se začne tenčit, uvolňovat a ztrácet svou pružnost. V průběhu doby roste svalové napětí v obličeji, pružnost pokožky se díky tomu začíná zmenšovat a svalové stahy začnou vytvářet mimické vrásky.

Dobré je, že svalový tonus vzdoruje gravitaci, takže při vhodné péči o pleť může udržet mladistvý vzhled naší pokožky (více o vlivu stáří na naši pokožku se dozvíte v článku Vrásky a stárnoucí pleť). Dalším faktorem, který přímo ovlivňuje mimické vrásky a jejich vznik, je nervový systém. Nervy na kůži pracují společně s imunitním systémem pokožky. Proto mimické vrásky přímo souvisí se stresem. Vyhnout se stresu v dnešní době orientované na dokonalost, výkonnost a efektivitu, prakticky nejde. Ať budeme dělat cokoliv, vždy se dostaneme nebo nás někdo dostane pod tlak.

jak na mimické vrásky

Tlak rodiny, tlak zaměstnavatele, tlak vlastních cílů, tlak úspěchu atd. Stres je největší nemoc doby, protože postihuje úplně všechny. Mimické vrásky tak zcela eliminovat nejde, respektive nezabráníme jejich vzniku.

Co mohu udělat pro omlazení pleti v boji s mimickými vráskami?

Naštěstí existuje způsob, jak snížit výskyt mimických vrásek na minimum a to pomocí obnovy přirozené pružnosti pokožky prostřednictvím doplňování hladiny kyseliny hyaluronové v pokožce. Ale pozor, kyselina hyaluronová má svá specifika a pokud nechcete jen povrchově ošetřit pleť, ale očekáváte dlouhodobější řešení, které má smysl a vyhladí většinu mimických vrásek, pak je důležitá kombinace nízko a vysokomolekulární kyseliny hyaluronové.

co jsou mimické vrásky

Jen takovéto unikátní složení totiž zajistí, aby se kyselina hyaluronová dostala do spodních vrstev kůže, kde na sebe dokáže navázat vodu a dodat ji do vnějších vrstev pokožky obličeje. Tím dokáže dlouhodobě vypínat a hydratovat pleť, což se projeví tak, že mimické vrásky pomalu ale jistě ustoupí. Problém drtivé většiny produktů s kyselinou hyaluronovou je ten, že nedokáží proniknout do spodní vrstvy (obdobně jako injekce nebo operativní zákroky, které jsou samozřejmě také účinné, je to obdobný princip). Více o tomto tématu naleznete v článku:

Kyselina hyaluronová na obličej. Úžasná věc na této kyselině hyaluronové je, že se můžete zbavit svých mimických vrásek, ale zároveň se můžete naplno smát, nebo se mračit, jak budete chtít. Zajímá Vás, jak je kyselina hyaluronová 2% vnímána našimi zákazníky?