Vrásky na rukou

Vrásky na rukou

Samotnou mne překvapilo, kolik žen z mého okolí řeší téma vrásek na rukou. Často jsem přemýšlela, v čem je tajemství jejich tvorby a jak jejich vrásky na rukou řešit, zda lze skutečně vše svést na věk a přirozené stárnutí. Obecně lze říci, že ruce vyžadují specifickou péči z několika důvodů.

Vrásky na rukou

Ruce jsou náchylné na první známky stárnutí, velmi často se začnou vrásky na našich rukou objevovat dříve než na obličeji. Důvodem je to, že kůže na zadní straně ruky je mnohem tenčí, než je tomu na tváři.

Na zadní straně rukou je velmi málo tukové tkáně, takže když dochází k jejímu rozpadu, dojde k výraznému snížení množství kolagenu v této části těla a také dojde k oslabení elastinových vláken. Tento proces je pevně spjat se stárnutím a také množstvím našeho pobytu na sluníčku, toto slunění se nám během našeho života neustále nasčítává.

vrásky na rukou

Konečným výsledkem je vrásčitá, krepovitá struktura pokožky na rukou a výrazně viditelné žíly, které také rostou v průběhu času. V závislosti na tom, kolik slunečního záření jsme absorbovali jako děti nebo v době ranné dospělosti, stárnutí posléze přináší vrásky a hnědé skvrny, známé jako jaterní skvrny. Jednodušeji řečeno přichází pigmentační problémy, které nás dělají staršími.

Ale nevěšme hlavu, resp. v tomto případě spíše nelomme rukama. Moderní věda pokročila velmi daleko a dnes již zná špičkové strategie, které dokáží pomoci vzhledu našich rukou a zbavit jich vrásek.

co pomůže na vrásky na rukou

Pokud jste jako mnoho žen, naše domácí péče o ruce je nejspíše omezena na používání mýdla a možná nějakého obyčejného krému z drogerie, který používáme na ruce. Odborníci říkají, že tato péče nestačí a naopak s trochou většího úsilí můžeme zlepšit vzhled našich rukou právě nyní.

Existují totiž produkty s klíčovými ingrediencemi, které mohou provést dočasný rozdíl v tom, jak vrásky na rukou vypadají, resp. mohou pomoci změnit naši kůži a vrátit ji do doby o x let zpátky.

Mezi nejnovější pokroky, jak na vrásky na rukou, patří krémy obsahující růstové faktory. Jsou to krémy, které podporují tvorbu nového vysoce kvalitního kolagenu. Od 40 let věku bychom měli tyto krémy používat na vrásky na rukou a jako ochranu před vznikem nových denně.

jak na vrásky na rukou

Naše ruce totiž potřebují více vlhkosti než jakákoli jiná část těla, protože jsou vystaveny neustálé námaze. Často oplachování rukou způsobuje ztrátu ochranného olejového pláště pokožky. A takto oslabovaná pokožka samozřejmě potřebuje péči.

Hydratační krém s podporou tvorby kolagenu je vhodným řešením. Nejenže pomáhá vyhladit vrásky na rukou, ale také zanechává pokožku jemnou a vzhledově mladší. Dalšími důležitými látkami pro péči o vrásky jsou olej z makadamového ořechu, arganový olej, šípkový olej, vitamín E a kyselina hyaluronovou.

Pokud hledáte kvalitní krém na vrásky na rukou, pak doporučujeme:

Kosmetika přináší jedinečnou péči o vrásky na rukou, zanechá ruce hladké a dlouho odolné vůči dalším příznakům stárnutí.


 Související témata:

kyselina hyaluronová na obličejové vrásky
trápí nás vrásky kolem očí, jak na ně?