Vrásky okolo rtů

Vrásky okolo rtů

Jak se dají účinně řešit vrásky okolo rtů? Znáte ten pocit marnosti, kdy se nám na krásně hebké pokožce v okolí rtů začnou objevovat nechtěné drobné svislé čáry?

Bohužel, jak stárneme, ztráta podkožního tuku vede k jemným vráskám v oblasti rtů.

Kdy se přesně objeví první vrásky, je značně individuální, každopádně existuje přímá souvislost mezi vznikem vrásek okolo rtů a tím, kolik času jsme v mládí a v dospívání strávili na sluníčku a jak moc jsme holdovali cigaretám. Zatímco samotnému vzniku vrásek okolo rtů předejít v podstatě nejde, je možné snížit jejich výskyt a zpříjemnit jejich vzhled – alespoň takových pokroků je možné poměrně jednoduše dosáhnout, pokud máme reálná očekávání.

vrásky okolo rtů

Jaký přípravek na vrásky okolo rtů zvolit?

Musím přiznat, že orientace v množství přípravků na vrásky není vůbec jednoduchá. Obchody a kosmetické salóny jsou naplněny volně prodejnými výrobky, které slibují, že dokáží zázraky s naší pletí a omladí nás o desítky let. Dokonce ani cena přípravků často neodpovídá účinnosti. Obecně jsou na vrásky okolo rtů vhodné takové přípravky, které obsahují antioxidanty sloužící k eliminaci volných radikálů způsobujících vrásky. V kombinaci s retinolem (vysoká koncentrace vitamínu A), který pomáhá zvýšit produkci kolagenu, vitamínem C a kyselinou hyaluronovou, je možné docílit optimální hydratace a pevnosti pleti v oblasti rtů.

jak na vrásky okolo rtů

Pomáhá na vrásky okolo rtů cvičení?

Názory na cvičení se u odborníků velmi liší. Na internetu naleznete nepřeberné množství knih a návodů s cvičebnými postupy a také instruktážní videa. U cvičení však platí, že co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Cvičení se doporučuje provádět výhradně před zrcadlem. Pokud se Vám bude zdát, že se vrásky okolo rtů začínají prohlubovat, je vhodné se cvičením přestat.

Jako zcela základní cvik na vrásky okolo rtů je hojně doporučován tento jednoduchý cvik: Otevřete široce ústa a vyplázněte jazyk. Vydržte v této poloze několik sekund. Poté se snažte vytvořit tlakem na rty tvar písmene O. Následně se pokuste o co nejširší úsměv (měli byste cítit pnutí kolem rtů) a povolte. Tuto cvičební jednotku opakujte 20 krát.

co pomůže na vrásky okolo rtu

Jak souvisí vznik vrásek okolo rtů s kouřením?

Kouření bohužel není pouze zdrojem budoucích zdravotních komplikací, ale také hlavní příčinou předčasného stárnutí pokožky. Kouření totiž vyvolává biochemické změny v našem organismu, které blokují nezbytné vitaminy A a C a umožňují volným radikálům napadnout Vaši pleť a rozkládat kolagen. Tyto změny vedou k vrásčité pokožce v okolí rtů a nejen tam. Dokonce i prosté přitažení cigarety ke rtům má negativní vliv.

Pokud hledáte prověřené  přípravky na vrásky okolo rtů, doporučujeme přípravky značek No Cosmetics, Badestrand, nebo Everdry. Konkrétně pak 2% kyselinou hyaluronovou v kombinaci s nočním regeneračním sérem. Tato unikátní kombinaci dopřeje vaší pleti v oblasti rtů optimální hydrataci, stimuluje tvorbu vysoce kvalitního kolagenu a chrání naši pleť před volnými radikály.

Pro větší a hlubší vrásky okolo rtů potom doporučujeme podpořit ještě retinolovým sérem a hyaluronovým boosterem, jenž v sobě kombinují zároveň několik vysoce aktivních látek, které dokáží ovlivnit právě hlubší vrásky:

Související témata:
Co s vráskami v obličeji?
Jak pečovat o oční okolí?