Vrásky okolo rtů

Jak se dají účinně řešit vrásky okolo rtů? Znáte ten pocit marnosti, kdy se nám na krásně hebké pokožce v okolí rtů začnou objevovat nechtěné drobné svislé čáry?

vrásky okolo rtů

Bohužel, jak stárneme, ztráta podkožního tuku vede k jemným vráskám v oblasti rtů.

Kdy se přesně objeví první vrásky, je značně individuální, každopádně existuje přímá souvislost mezi vznikem vrásek okolo rtů a tím, kolik času jsme v mládí a v dospívání strávili na sluníčku a jak moc jsme holdovali cigaretám. Zatímco samotnému vzniku vrásek okolo rtů předejít v podstatě nejde, je možné snížit jejich výskyt a zpříjemnit jejich vzhled – alespoň takových pokroků je možné poměrně jednoduše dosáhnout, pokud máme reálná očekávání.

Jaký přípravek na vrásky okolo rtů zvolit?

Musím přiznat, že orientace v množství přípravků na vrásky není vůbec jednoduchá. Obchody a kosmetické salóny jsou naplněny volně prodejnými výrobky, které slibují, že dokáží zázraky s naší pletí a omladí nás o desítky let. Dokonce ani cena přípravků často neodpovídá účinnosti. Obecně jsou na vrásky okolo rtů vhodné takové přípravky, které obsahují antioxidanty sloužící k eliminaci volných radikálů způsobujících vrásky. V kombinaci s retinolem (vysoká koncentrace vitamínu A), který pomáhá zvýšit produkci kolagenu, vitamínem C a kyselinou hyaluronovou, je možné docílit optimální hydratace a pevnosti pleti v oblasti rtů.

jak na vrásky okolo rtů

Pomáhá na vrásky okolo rtů cvičení?

Názory na cvičení se u odborníků velmi liší. Na internetu naleznete nepřeberné množství knih a návodů s cvičebnými postupy a také instruktážní videa. U cvičení však platí, že co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Cvičení se doporučuje provádět výhradně před zrcadlem. Pokud se Vám bude zdát, že se vrásky okolo rtů začínají prohlubovat, je vhodné se cvičením přestat.

Jako zcela základní cvik na vrásky okolo rtů je hojně doporučován tento jednoduchý cvik: Otevřete široce ústa a vyplázněte jazyk. Vydržte v této poloze několik sekund. Poté se snažte vytvořit tlakem na rty tvar písmene O. Následně se pokuste o co nejširší úsměv (měli byste cítit pnutí kolem rtů) a povolte. Tuto cvičební jednotku opakujte 20 krát.

co pomůže na vrásky okolo rtu

Jak souvisí vznik vrásek okolo rtů s kouřením?

Kouření bohužel není pouze zdrojem budoucích zdravotních komplikací, ale také hlavní příčinou předčasného stárnutí pokožky. Kouření totiž vyvolává biochemické změny v našem organismu, které blokují nezbytné vitaminy A a C a umožňují volným radikálům napadnout Vaši pleť a rozkládat kolagen. Tyto změny vedou k vrásčité pokožce v okolí rtů a nejen tam. Dokonce i prosté přitažení cigarety ke rtům má negativní vliv.

Pokud hledáte kvalitní české přípravky na vrásky okolo rtů, doporučujeme přípravky značky Nafigate – speciálně kombinaci gelu s 2% kyselinou hyaluronovou a nočního regeneračního krému. Tato unikátní kombinaci dopřeje naší pleti v oblasti rtů optimální hydrataci, stimuluje tvorbu vysoce kvalitního kolagenu a chrání naši pleť před volnými radikály.

Pro větší a hlubší vrásky okolo rtů potom doporučujeme speciálně NAFIGATE Anti-aging sérum, které v sobě kombinuje 3 různé druhy kyselin hyaluronových a obsahuje také další látky, které dokáží ovlivnit hlubší vrásky:


💙 Od 1.7.2021 naleznete u nás namísto Nafigate kosmetiku značky Nø Cosmetics. Vždy se Vám snažíme poskytnout to nejlepší ze současné kosmetiky. Značka představuje filozofii Clean Beauty, se kterou se v superplet.cz naprosto ztotožňujeme. Vsází na přírodní látky, využívá progresivních látek pro Vaši krásu (retinol, niacinamid, kys. hyaluronová, PhytoMoisture komplex, Eyeseryl apod.). Jedná se o modrou kosmetiku, která chrání životní prostředí, netestuje se na zvířatech a podporuje ekologii. Ve složení nenajdete žádné mikroplasty, PEGy, minerální oleje, silikony a další hrůzy, které jsou bohužel vnímány jako standard. Nø vznikla proto, abyste mohli mít zdravě vypadající a krásnou pleť a nemuseli ji zakrývat make-upem. Naší kosmetice 100% věříme, vyzkoušejte ji, pokud s ní nebudete spokojeni, vratíme Vám peníze zpět.


 • no cosmetics renew today retinol sérum proti vráskám 20 ml
  Pleťová séra

  Nø RENEW TODAY retinol sérum proti vráskám 20 ml

  499 
 • no cosmetics rain tonight noční regenerační sérum 20 ml
  Pleťová séra

  Nø RAIN TONIGHT noční regenerační sérum 20 ml

  399 
 • Akce no cosmetics hydratační set denní krém noční sérum
  Balíčky kosmetiky

  Nø HYDRATAČNÍ SET denní krém 50 ml a noční sérum 20 ml

  Hodnocení 0 z 5
  798  750 

Související témata:
Co s vráskami v obličeji?
Jak pečovat o oční okolí?