Vrásky kolem rtů

Nejčastějším důvodem pro vrásky kolem rtů je právě kouření. Pokud Vás trápí jemné svislé čáry, které se začínají objevovat kolem rtů, je pravděpodobné, že jde o vedlejší efekt pohybů svalů kolem rtů při kouření, vliv genetiky, či častý pohyb na sluníčku. Opakovaný pohyb vede k rozbití kolagenu, což má za následek úbytek pružnosti tkáně kolem rtů. Vznikají linky či vrásky zvané lidově „kouřové linie“.

vrásky kolem rtů a úst

Vrásky kolem rtů, co se s nimi dá dělat?

Pokud však zvolíme vhodnou péči, vrásky kolem rtů nás již trápit nemusí. Na vyhlazení vrásek a jemných linek kolem rtů existuje řada výkonných, účinných přípravků, které dokáží zajistit kvalitní hydrataci a produkci nového, vysoce kvalitního kolagenu. Tím dosáhneme návratu pružnosti pokožky a postupného vyhlazování a zjemnění nežádoucích vrásek kolem rtů.

vráska kolem rtu

Jak nejlépe na vrásky kolem rtů podle superplet.cz?

Pro hluboké vrásky v oblasti kolem rtů doporučujeme čistou hydratační esenci EVERDRY 2% kyselina hyaluronová. Ta dokáže díky kombinaci vysoko a nízkomolekulární složky proniknout horní vrstvou pokožky a dodávat pleti pravidelnou hydrataci, čímž dochází k vypínání pleti a postupnému narovnávání poškozených částí.

Protože je oblast kolem rtů poměrně specifická, jen samotná kyselina hyaluronová nestačí. Je vhodné její účinek doplnit a podpořit vhodným regeneračním krémem nebo sérem. Z naší zkušenosti můžeme doporučit No Cosmetics regenerační noční sérum se zesíleným efektem.

co pomáhá na vrásky kolem rtů

Nejenže obnovuje kožní buňky a revitalizuje pleť, navíc jí dodává důležité látky (vitamíny, antioxidanty, nenasycené mastné kyseliny), které zajišťují trvalejší lifting a výrazně tak zvyšují účinky samotné kyseliny hyaluronové.  A to vše bez parabenů a parfemace. Přípravky jsou vhodné pro všechny typy pleti, mohou je používat také těhotné ženy či vegani.

Více o jednotlivých přípravcích na vrásky kolem rtů naleznete v detailech produktů: