Vrásky kolem rtů

Vrásky kolem rtů

Nejčastějším důvodem pro vrásky kolem rtů je právě kouření. Pokud Vás trápí jemné svislé čáry, které se začínají objevovat kolem rtů, je pravděpodobné, že jde o vedlejší efekt pohybů svalů kolem rtů při kouření, vliv genetiky, či častý pohyb na sluníčku. Opakovaný pohyb vede k rozbití kolagenu, což má za následek úbytek pružnosti tkáně kolem rtů. Vznikají linky či vrásky zvané lidově „kouřové linie“.

vrásky kolem rtů a úst

Vrásky kolem rtů, co se s nimi dá dělat?

Pokud však zvolíme vhodnou péči, vrásky kolem rtů nás již trápit nemusí. Na vyhlazení vrásek a jemných linek kolem rtů existuje řada výkonných, účinných přípravků, které dokáží zajistit kvalitní hydrataci a produkci nového, vysoce kvalitního kolagenu. Tím dosáhneme návratu pružnosti pokožky a postupného vyhlazování a zjemnění nežádoucích vrásek kolem rtů.

vráska kolem rtu

Jak nejlépe na vrásky kolem rtů podle superplet.cz?

Pro hluboké vrásky v oblasti kolem rtů doporučujeme čistou hydratační esenci EVERDRY 2% kyselina hyaluronová. Ta dokáže díky kombinaci vysoko a nízkomolekulární složky proniknout horní vrstvou pokožky a dodávat pleti pravidelnou hydrataci, čímž dochází k vypínání pleti a postupnému narovnávání poškozených částí.

Protože je oblast kolem rtů poměrně specifická, jen samotná kyselina hyaluronová nestačí. Je vhodné její účinek doplnit a podpořit vhodným regeneračním krémem nebo sérem. Z naší zkušenosti můžeme doporučit No Cosmetics regenerační noční sérum se zesíleným efektem.

co pomáhá na vrásky kolem rtů

Nejenže obnovuje kožní buňky a revitalizuje pleť, navíc jí dodává důležité látky (vitamíny, antioxidanty, nenasycené mastné kyseliny), které zajišťují trvalejší lifting a výrazně tak zvyšují účinky samotné kyseliny hyaluronové.  A to vše bez parabenů a parfemace. Přípravky jsou vhodné pro všechny typy pleti, mohou je používat také těhotné ženy či vegani.

Více o jednotlivých přípravcích na vrásky kolem rtů naleznete v detailech produktů: