Vrásky nad horním rtem

Vrásky nad horním rtem

Nejedna žena si přeje vypadat krásně a to v každém detailu a v každém věku. Dnešní článek je věnován méně častým vráskám na obličeji, přesněji v oblasti nad horním rtem, tedy budeme řešit vrásky nad horním rtem. Pokud se Vám zdá, že se Vám začínají dělat první svislé čáry nebo linky, zkrátka vrásky nad horním rtem, patrně mohou být způsobeny špulením rtů, používáním brčka při pití nápojů nebo kouřením cigarety. Při těchto pohybech dochází k činnosti svalů právě v oblasti nad horním rtem. Takto nejčastěji vznikají vrásky nad horním rtem, které mohou být postupem času viditelnější.

Vrásky nad horním rtem jsou řešitelné

Výzkum předních dermatologů zjistil, že zcela klíčovou látkou v tomto stavu hraje kyselina hyaluronová, která se vyskytuje v lidském těle již od narození. Ovšem jak stárneme, zásob kyseliny hyaluronové v lidském těle ubývá a její absencí dochází k dehydrataci pleti. Dehydratace potom vede k prvním vráskám. Menší a jemné vrásky zpravidla přechází k větším a hlubším vráskám a to i v oblasti nad horním rtem. Proto děti nemají žádné vrásky, jejich pleť je od narození velmi hebká a jejich zásoba kyseliny hyaluronové je velmi vysoká.

vrásky nad horním rtem

Co se dá s vráskami nad horním rtem dělat?

Abychom docílili prodloužení mladistvého vzhledu, předcházeli vzniku vrásek obecně i vrásek nad horním rtem, či docílili jejich viditelného snížení, je důležité doplnit zásoby kyseliny hyaluronové. Zní to docela snadně, zde se však musíme ještě na chvíli zastavit, protože není kyselina hyaluronová jako kyselina hyaluronová.

Zcela klíčová je kyselina hyaluronová s dvoumolekulárním složením.

Tedy taková, která obsahuje nízkomolekulární (působí hluboko do pokožky) a vysokomolekulární (na povrchu pleti) molekuly kyseliny hyaluronové.

jak na vrásky nad horním rtem

Jak na vrásky nad horním rtem?

Aby došlo k účinnému a efektivnímu doplnění kyseliny hyaluronové, je především nutné, aby její molekuly dokázaly proniknout dostatečně hluboko do spodních vrstev pokožky (až do dermis).  To je také důvod, proč se můžeme setkat s aplikací kyseliny hyaluronové pomocí injekcí. Toto bolestivé řešení však již není nutné podstupovat. V současnosti totiž lze na trhu objevit dostatek kvalitní kosmetiky s kyselinou hyaluronou, která výše uvedené umí.

Kyselina hyaluronová by měla být vhodná pro lidskou pleť, měla by umět navázat na sebe vodu a tím by měla maximálně podporovat hloubkovou hydrataci pleti. Pro řešení vrásek nad horním rtem tedy hledáme takovou kosmetiku, která obsahuje jak nízkomolekulární, tak také vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou a pokud možno v té nejčistější formě bez parabenů a parfemace. Většinou se jedná o koncentrovanou kyselinu hyaluronovou, která je určena na vrásky na obličej a která působí dlouhodobě.

vrásky na rtech Co pomůže na vrásky nad horním rtem?

Kyselina hyaluronová stimuluje růst nových buněk a hydratuje pokožku, tím pomáhá k omlazení pleti. Pravidelným používáním kyseliny hyaluronové tak můžeme výrazně vyhladit vrásky nad horním rtem. Pokud byste se o kyselině hyaluronové na obličej i na vrásky nad horním rtem chtěli dozvědět více, můžete pokračovat na detaily doporučovaných produktů.

Další články:

Vrásky na čele

Vrásky nad horním rtem