Péče o pleť po 40, co radí Hanka?

Péče o pleť po 40, co radí Hanka?

Péče o pleť po 40 nemusí být složitá, prozradím Vám jak to dělám já. Ahoj, jmenuji se Hanka a ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti s péčí o pleť po dosažení čtyřicítky. Samozřejmě každý stárneme trošku jiným tempem, ale pokud nemáte zrovinka to štěstí, že vypadáte stále mladě, pak se Vám mohou moje zkušenosti hodit.

Kdykoliv se po dosažení čtyřicítky podívám na sebe do zrcadla, vidím znatelné změny na své pleti. Začíná postrádat svůj lesk a jas, póry jsou jakési větší a ty jemné linky, které mi šlo vždycky lehce zamaskovat, jsou čím dál tím více výraznější. Je to proto, že s věkem klesá hydratační schopnost pleti a začínáme se potýkat se suchostí. K tomu připočtěme, že se v naší pleti začínají objevovat důsledky nadměrného pobytu na sluníčku v mládí.

A pak se není, co divit, že při pohledu do zrcadla se marně snažíme najít tu šarmantní ženskou, kterou jsme tam ještě nedávno viděli. Naštěstí existuje pár triků, jak tyto projevy stárnutí a zrání pleti zpomalit. Vše vychází z úpravy naší denní rutiny péče o pleť, volby vhodné kosmetiky a přidání některých nových zvyklostí u péče o pleť po 40.

péče o pleť po 40 žena péče o pleť po 40 nemusí být složitá

Čištění pleti, ano či ne?

Do rutinních činností péče o pleť po 40 je dobré zařadit v první řadě důkladné čištění pleti. Ideálně 2x denně. Podobně jako si většina z nás 2x denně čistí zuby, je u zralejší pleti vhodné i stejný interval jejího čištění. Naše pleť nám za to poděkuje. Totiž jak naše pokožka stárne, zvyšuje se její citlivost. Navíc ztrácí postupně i pružnost. Tyto faktory vedou k tomu, že pokožka je náchylnější na podráždění a na usazování nečistot.

Mě se nejlépe osvědčilo umýt si obličej vlažnou vodou jednou ráno a jednou večer před spaním s použitím čistícího tonika. Důležité je použít jemnější čistící kosmetiku, pozor určitě by neměla pleť vysušovat! Omýváním obličeje se změní přirozená hodnota pH pokožky. Tonikum obnovuje rovnováhu pH, pleti tak zůstane přirozená obranyschopnost i při pravidelném oplachování.

jak pečovat o pleť po čtyřicítce

Péče o pleť po 40 a jak je to s make-upem?

V zásadách péče o pleť po 40 by mělo mít výraznou značku pravidlo, že méně make-upu je více. Ano, přiznám se, také ráda nosím make-up, je prostě fajn opravit své nedokonalosti. Bohužel pravidelné používání make-upu je po čtyřicítce problematičtější. Make-up totiž prostupuje do jemných linek a vrásek a tím postupně zvyšuje jejich objem i výraznost. Pokud je tedy možnost make-up vynechat, raději použijte tónované zvlhčovače, které svoji práci také odvedou a navíc s minimálním rizikem.

Chápu ale, že občas to bez make-upu prostě nejde. Při nákupu make-upu se snažte sahat po minerálních recepturách. Ty totiž znamenají menší zátěž a navíc poskytují solidní ochranu pleti. Minerální make-upy se neusazují ve vráskách a linkách a nezanášejí póry. Bez ohledu na to, jaký typ make-upu používáte, vždy jej před spaním odstraňte.

pečování o pleť po věku 40 let

Mám používat peeling?

Peeling, tedy oblíbená metoda odstraňování odumřelých kožních buněk z pleti. Co se péče o pleť po 40 týče, peeling není nutné z činnosti vyřazovat, ale interval používání by neměl být častější než 1x týdně. Peelingy obecně totiž mají tendence zdůrazňovat projevy stárnutí pokožky. Často zanechávají pokožku takovou jakoby šupinatější a opticky zdůrazňují vrásky. I zde je dobré sáhnout po peelingu s jemnou strukturou, který je opravdu něžný na pleť.
Používání peelingu pomáhá lépe absorbovat aktivní látky proti stárnutí pleti z kosmetických produktů. Ale příliš časté odstraňování odumřelých buněk na pokožce může vést k její větší citlivosti.

Péče o pleť po 40 – čištění pleti s kosmetikou No Cosmetics
Pokud se zaměřím na kosmetiku pro péči o pleť po 40, potom vybírám 3 přípravky, které mě asi nejvíc oslovily. Co se mi líbí asi nejvíc, je fakt, že jsou vhodné pro citlivou pleť a pokožku nevysušují, což jsou z mého pohledu základní faktory úspěchu v takové té naší denní rutině před zrcadlem.

Související články:
Jizvy v obličeji
Kosmetika a probiotika
Trendy v kosmetice
Vrásky kolem rtů
Vrásky ve výstřihu a dekoltu
Jaký přípravek nám pomůže na vrásky