Vrásky na čele. Známe metodu, která na vrásky 100% funguje

Vrásky na čele. Známe metodu, která na vrásky 100% funguje

Trápí vás vrásky na čele? Také vám připadá, že zrovna tyto vrásky jsou ty nejhorší? Přitom nejzákladnější příčina vzniku a prohlubování vrásek na čele se neliší od hlavních příčin vzniku všech vrásek. Co říká teorie, co praxe a jaké jsou možnosti řešení?

V následujícím článku se dozvíte:

✔️ Proč vznikají vrásky na čele
✔️ Poznání příčiny je krokem ke správnému řešení

✔️ Domácí recepty na odstranění vrásek
✔️ Co říká o vráskách obličejová mapa
✔️ Jaký vliv má kyselina hyaluronová
✔️ Doporučená česká kosmetika na vrásky na čele

vrásky na čele

Kdy vznikají vrásky na čele?

Hladina hormonů v lidském těle (konkrétně estrogen) se snižuje před menopauzou u žen a také i andropauzou u mužů. Lidově řečeno „krize středního věku“. V tomto věku dochází k úbytku sil, svalstva, býváme více unavení a podráždění. Začínáme si uvědomovat více svůj věk, čeho jsme dosáhli a čeho ne. Začíná se znásobovat stres a také tlak okolí. Zkrátka a dobře, přibližně po 30 letech věku na nás začíná působit tato změna. Ta má vliv na rychlejší proces stárnutí a s tím související prohlubování vrásek na čele.

Vrásky na čele tak začínají být více vidět. V důsledku úbytku kolagenu a síle elastinu v kůži se nám začínají tvořit první vrásky a nejenom na čele. Produkce kolagenu začne zpomalovat, pokožka začíná ztrácet svoji pružnost a pevnost. Tyto důsledky způsobují vrásky na čele a jemné linky se většinou stávají ještě výraznější. Náš pramen mládí začíná pomalu ubývat.

Co má vliv na vrásky na čele?

Již mnoho let se ví, že vysoká hladina volných radikálů a důsledků faktorů životního prostředí, jako je UV záření, toxiny, smog a kouř, pocení na čele výrazněji proces stárnutí urychlují. Dokonce, i když nezažíváme větší úbytek estrogenu, přirozený proces stárnutí vede k odbourávání a oslabování kolagenu a elastinu v lidském těle a tedy následnému vlivu stárnutí a vzniku vrásek. Jelikož oční kontakt a hlava jsou nejpřímějším ukazatelem ve vnímání našeho věku, jsou vrásky na čele, vrásky v obličeji, vrásky na krku a vrásky kolem očí velmi často ta nejdůležitější místa.

Tedy místa, kde potřebujeme tyto viditelné vrásky zredukovat a oddálit průběh stárnutí. Říká se, že mimika obličeje (mračíme se, smějeme se) má vliv na vznik vrásek na čele. Tento faktor je ovšem zanedbatelný. Nemá až tak zásadní vliv na vznik vrásek na čele, není tedy nutné se nějak lidsky omezovat v tomto směru. Jak jsme již zmínili výše, zcela zásadní vliv na vznik a tvorbu vrásek celkově a tedy i vrásek na čele, má hormonální změna v lidském těle. Souběžně také čas a věk, dále externí působení UV záření a celkový životní styl.

Domácí recepty na odstranění vrásek:

Kokosový olej
Hroznová šťáva
Banány

Více informací v magazínu instory.cz


Neexistuje zaručený recept, v jakém poměru tyto látky používat, případně zda je mixovat z dalšími složkami, zda je dávat na obličej samostatně nebo formou masky. Zde by každá žena měla být sama sobě trochu kosmetickým expertem a používat to, co jí nejvíce vyhovuje. Stará pravda říká, že žádní 2 jedinci nejsou stejní a stejná pravda platí i v kosmetice.

jak na vrásky na čele

Co o nás prozradí vrásky na čele?

Podobně jako z oblečení odhadujeme, jaký člověk je, stejně tak o nás hodně vypovídají také vrásky. Že toto spadá trochu do bulváru? Možná ano, ale ruku na srdce, veřejné mínění a vnímání nás samotných okolím nás může ovlivňovat více, než si sami někdy dokážeme připustit. Proto je občas dobré zabrousit i do těchto vod. Celé této problematice se věnuje věda s názvem metoskopie. Vrásky na čele mohou odhalit nejen naši povahu, ale také rodinné vztahy a nemoci! (zdroj blesk.cz) Více o tomto tématu zde.

Znáte pramen mládí? A jak se týká vrásek na čele?

Tak jako snad u všeho je nejlepší obranou před vráskami na čele prevence. Zcela klíčovou roli zde má látka obsažená v lidském těle a tou je kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová je látka, která se vyskytuje v našem těle již od narození. Přibližně od 30tého roku věku začíná ubývat kyselina hyaluronová v lidském těle.


To vede ke vzniku vrásek na čele, vrásek v obličeji a celkově všech vrásek. Tedy jak stárneme, zásob kyseliny hyaluronové v lidském těle ubývá. Jejím úbytkem dochází k dehydrataci pleti a to vede k prvním vráskám. Menší a jemné linky (vrásky) většinou postupem času vytvoří vrásky na čele hlubší a výraznější. To je také důvodem, proč děti nemají žádné vrásky. Můžeme tedy jasně vidět, že jejich pleť i jejich kůže je velmi jemná. Mají zkrátka velmi mnoho zásob kyseliny hyaluronové. Ne nadarmo se kyselina hyaluronová nazývá také kyselinou mládí či pramenem mládí. 


Co je kyselina hyaluronová? Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující glykosaminoglykan. Nejedná se o uměle vyrobenou látku, ale polysacharid (glykan), který je tělu vlastní látkou. To je jeden z hlavních důvodů, proč je užívání kyseliny hyaluronové bezpečné a nemá prakticky žádné známé vedlejší účinky.
zdroj: wikipedia.org

Jak nejlépe na vrásky na čele?

Již víme, že pro vrásky na čele je podstatnou látkou kyselina hyaluronová. Jak však vybrat správnou kyselinu hyaluronovou a vyznat se v „džungli“ produktů s kyselinou hyaluronovou? Naprosto zásadním a klíčovým faktorem při výběru kyseliny hyaluronové by mělo být její dvou molekulární složení. Tedy obsah čisté kyseliny hyaluronové, především nízkomolekulární (působící hluboko do pokožky), tak také vysokomolekulární (působící na povrchu pleti).

Pozor. Pokud nebude patrné toto vícemolekulární složení, s největší pravděpodobností se bude jednat jen o vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. A tím i výrazně sníženou účinnost působení kyseliny hyaluronové právě třeba na vrásky na čele. Účinné a efektivní doplnění kyseliny hyaluronové je zcela zásadní na tom, aby dokázala proniknout dostatečně hluboko do pokožky (až do tzv. oblasti dermis).

linky a vrásky na čele

Tento fakt je také důvodem, proč bývá kyselina hyaluronová aplikována také pomocí injekcí. Naštěstí už neplatí, že pro krásu se musí trpět, toto bolestivé řešení již není dnes opravdu nutné podstupovat. Tedy alespoň ne v případě, že vyžadujeme výsledky okamžitě. Péče na bázi kyseliny halyuronové nepřinese okamžité zázračné výsledky, které jsou často předmětem úžasně zpracovaných reklamních kampaní, ale v horizontu týdnů při pravidelném používání.

V našem internetovém obchodě superplet.cz naleznete luxusní kosmetiku Everdry určenou na vrásky ne čele. Produkt má navíc vysokou koncentraci aktivních látek a obsahuje 2% kyselinu hyaluronovou. Kyselina hyaluronová je obsažena v nízkomolekulární, tak i vysokomolekulární formě. Tato kosmetika neobsahuje parabeny a je bez parfemace.

Kosmetika Everdry působí dlouhodobě a je určena pro vrásky na obličeji a pro vrásky na čele. Kyselina hyaluronová pomáhá stimulovat růst nových buněk a hydrataci pokožky. Tyto kroky vedou k omlazení pleti. Pravidelnou prevencí a jejím používáním můžeme docílit omlazení pleti. Používání kyseliny hyaluronové vede k viditelné redukci vrásek na čele i v obličeji.

Doporučená kosmetika na vrásky na čele: