Kyselina hyaluronová na obličej

Kyselina hyaluronová na obličej

Kyselina hyaluronová na obličej, proč byste mohli také jednu chtít? Pokud Vás trápí vrásky, stárnoucí pleť nebo třeba unavený vzhled obličeje, může vám kyselina hyaluronová pomoci. Jak poznáte, že Vaše pleť potřebuje kyselinu hyaluronovou, respektive že právě Vás by měla zajímat kyselina hyaluronová na obličej? Kyselina hyaluronová je v dnešní době nejžhavějším zbožím v oblasti boje proti vráskám – tajemství není jen v hydrataci obličeje. Různé časopisy zabývající se krásou, odborníci na vzhled, společnosti vyrábějící produkty péče o pleť a vůbec různí nadšenci, kteří se zabývají problematikou omlazení pleti, všichni v poslední době vnímají fenomén s názvem kyselina hyaluronová.

Kyselina hyaluronová na obličej, co byste o ní měli vědět?

Setkáme se s ní všude: je nejen jako hlavní přísada v injekčních výplních, ale kyselina hyaluoronová je hlavní složkou lokálních sér, pleťových mlék, krémů a masek. Co je zajímavé, začíná si razit svou cestu také do pudrů na obličej a rtěnek. Možná se sami sebe správně ptáte, je kyselina hyaluronová na obličej takto populární zaslouženě nebo je to jen uměle vytvořený boom, který vytváří výrobci kosmetiky v honbě za ziskem a který po čase opět opadne? Jak se říká, na všem je trochu pravdy.

nejlepší kyselina hyaluronová na obličej

Kyselina hyaluronová, nebo jak se moderně zkracuje kyselina HA, nepomůže všem a hlavně samotný výskyt kyseliny hyaluronové například v krémech na obličej není zárukou vyhlazení vrásek. Zcela klíčová je v tomto ohledu správná koncentrace. Pozor, kyselina hyaluronová v nižších koncetracích představuje spíše látku, která lokálně podpoří pleť na obličeji, ale nemá dlouhodobý efekt.

Co je kyselina hyaluronová na obličej?

Za prvé, kyselina hyaluronová, nazývaná také jako hyaluronan nebo hyaluronát, není kyselinou ve stejném smyslu, jako jiné populární kyseliny salicylová nebo glykolová, které likvidují odumřelé kožní buňky. Kyselina hyaluronová toto vůbec nedělá. Jedná se o polysacharid přirozeně se vyskytující v lidském těle, působí jako látka, která je výživou pro naše klouby, nervy, vlasy, kůži a oči.

To je klíčové pro vzhled kůže, protože asi 50 procent zásob kyseliny hyaluronové v těle se nachází v kožní tkáni, ve formě viskózní substance , která pomáhá udržet pokožku obličeje měkkou a vláčnou… alespoň na chvíli. Naše schopnost produkovat kyselinu hyaluronovou klesá s věkem, což může vést ke zvýšené suchosti obličeje, ke tvorbě jemných linek, vrásek. Častý je negativní efekt v podobě povislé kůže obličeje. Nastínili jsme si jeden z hlavních důvodů, proč nás společnosti zabývající výrobou produktů péče o pleť povzbuzují ke koupi produktů se synteticky získanou kyselinou hyaluronovou – tvrdí, že nám pomohou doplnit naše ztracené zdroje kyseliny hyaluronové, tak vzácné na obličej bez vrásek.

kyselina hyaluronová na obličej

Dalším důvodem je jedinečná schopnost molekul kyseliny hyaluronové přilákat a absorbovat vodu a to více než 1000 násobně, než je jejich váha. 1000 násobně! – to je víc, než kterákoliv jiná biologická látka. Kyselina hyaluronová je díky této jedinečnosti naprostým unikátem.

Vždy je nějaké ale. Kdyby to bylo tak jednoduché, proč má stále řada z nás na obličeji vrásky, proč se podstupují složité a náročné operace, proč není kyselina hyaluronová v každé domácnosti?

Vysvětlení jsme si již trošku nastínili. Aby mělo užívání smysl, musí se kyselina hyaluronová dostat do spodních vrstev kůže, do epidermis. Toto je hlavní příčina. Drtivá většina přípravků do dermis nepronikne. A jehly jsou pro řadu z nás posledním řešením, píchat si něco pravidelně jehlou do obličeje? Toto samozřejmě nemusí vyhovovat každému. Proto má smysl jen používání prostředků s vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové vhodné na obličej. 

Pozor, nejde o obsah. Například krém se složením kyselina hyaluronová 95% vůbec nic neznamená. Pokud se nejedná o nízkomolekulární kyselinu nebo čistou koncentraci, pak si kupujete krém ošetřující povrch obličeje, ale nedoplňujete zásobu kyseliny hyaluronové. Důvodem často bývá to, že molekuly jsou příliš velké, aby prošly až do epidermis, zůstanou tak na povrchu obličeje. Vyhladíte vrásky, ale neřešíte jakkoliv příčinu jejich vzniku.

nejlepší kyselina hyaluronová na obličej

Jaká kyselina hyaluronová na obličej pronikne až do oblasti epidermis?

Everdry kyselina hyaluronová 2%, kterou naleznete v našem internetovém obchodě superplet.cz, má unikátní složení, které kombinuje vysoko a nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou. Tento produkt, který šel na trh teprve před pár měsíci, takže stále můžeme hovořit o novince, si získal poměrně rychle velikou oblibu. Pojem kyselina hyaluronová na obličej tak není úplně přesný, správně bychom měli říkat kyselina hyaluronová 2% na obličej. Chcete-li se o zkušenostech našich zákazníků dozvědět více, navštivte produkt Everdry kyselina hyaluronová.

štítky:
jak na vrásky, kyselina hyaluronová na jizvy,kyselina hyaluronová na obličej a pleť, kyselina hyaluronová na obličejové vrásky, kyselina hyaluronová na obličej zkušenosti, kyselina hyaluronová na obličej recenze, kyselina hyaluronová na obličej