Vrásky a stárnoucí pleť

Vrásky a stárnoucí pleť

Stáří je přirozenou součástí našeho života, to je zkrátka fakt, se kterým nemá cenu polemizovat. Vrásky a stárnoucí pleť k tomu tedy neodmyslitelně patří. Neznamená to ovšem, že bychom jeho příznaky nemohli zmírnit, že bychom si nemohli dodat sebevědomí a že i naše stárnoucí pleť nemůžeme vrátit do kondice.

V dávných dobách si králové a panovníci najímali alchymisty ve snaze odhalit původ a tajemství věčné krásy, věčného mládí. Tato snaha přetrvala dodnes, jen věda již pokročila výrazně dále a dnes již můžeme říci, že víme mnohem více, jak na vrásky a stárnoucí pleť. Než si řekneme, co má smysl užívat na vrásky a stárnoucí pleť, pojďme si projít nejčastější projevy stárnoucí pleti. Pochopení podstaty vzniku těchto příznaků je zároveň hlavním vodítkem pro to, jak s těmito příznaky stárnoucí pleti účinně bojovat.

stárnoucí pleť a pokožka co dělat

Vaše pokožka se mění s věkem. Vaše pleť stárne. Pleť v obličeji se tenčí, ztrácí tuk a už není tak hladká jako dříve. Díky ztrátě tuku se prohlubuje viditelnost obličejových kostí. Léčba stárnoucí pleti trvá déle, hůře se bojuje s vráskami, řezy, různými škrábanci a jinými pleťovými defekty. Ač sluníčko vždy platilo za lékaře, na stáří nám pěkně spočítá ty roky opalování nebo delších pobytů na přímém slunci ve formě vrásek, vysušené pleti, stařeckých skvrn. Že jsme Vás trochu vyděsili?

Nebojte, to jsou běžné projevy stárnoucí pleti a jak jsme si řekli v úvodu, dnes již máme možnosti, jak na vrásky a stárnoucí pleť.

Nejčastější projevy stárnoucí pleti

Suchá kůže a svědění.
Mnoho starších lidí trpí suchou pokožku, často na svých nohách, loktech, v oblasti ramen. Suchá pleť je hrubá a šupinatá.
Existuje mnoho příčin suché pleti, jako jsou například:

• nedostatek tekutin
• dlouhé pobyty na slunci
• častý pobyt v prostředí s velmi suchým vzduchem
• kouření
• stres
• ztráta potních žláz s věkem
• nedostatek vitamínů a zdravé stravy

Suchou kůži jako nejčastější projev stárnoucí pleti ještě více zhoršuje, pokud používáme příliš mýdla, přípravky proti pocení, či parfémy a příliš horké koupele. Protože je stárnoucí pleť tenčí, je vhodné na ni používat jen přípravky s vhodnou konzistencí a složením, nejlépe v co nejjemější formě, která se dobře vstřebává.

nejčastější projevy stárnoucí pleti

Co můžete sami pro sebe udělat, abyste udrželi pokožku zdravou, vyživenou a hydratovanou?

Nepoužívejte laciná mýdla, která mají větší tendenci pleť vysušovat. Koupejte se spíše ve studenější vodě, i otužování má pozitivní vliv na Vaše vrásky a stárnoucí pleť. Nepřidávejte do vody žádné speciální látky jako například oleje. Naopak zkuste v místnostech, kde trávíte nejvíce času, používat zvlhčovače vzduchu.

V superplet.cz nejsme příznivci chemie. Nesnášíme jakékoliv konzervanty. Orientujeme se na čistou kosmetiku, která je osvědčená a je skvěle hodnocená zákazníky. Pokud chcete najít recept na vrásky a stárnoucí pleť – hydratujte! U nás najdete výjimečnou kyselinu hyaluronovou v maximální koncentraci, kterou je možné bezpečně užívat (existuje tu jednoduchá přímá úměra maximální koncentrace = maximální účinek) a dále maximální hydratační krém značky No Cosmetics.

Vrásky

Možná jste si všimli, že článek jsme pojmenovali vrásky a stárnoucí pleť, ale doposud jsme se vráskám v tomto článku příliš nevěnovali. Je to z toho důvodu, že řadu důležitých informací jsme již shrnuli v předchozím superplet.cz deníčku s názvem Jak na vrásky.

Pro ty, co článek nečetli, shrneme hlavní informace. V průběhu stárnutí se naše pokožka začne „mačkat“. UV záření způsobuje, že naše kůže přestává být elastická. Naše léty získané návyky také napomáhají vzniku vrásek. Vrásky ale není možné kvalifikovat jen jako projev stárnoucí pleti, respektive stáří.

co pomůže na vrásky a stárnoucí pleť vrásky a stárnoucí pleť, začněte včas

Není to tak jednoduché. Faktorů, které zde hrají roli, je mnohem více.

Proto řada žen již po třicítce začíná s užíváním přípravků na vrásky. U řady lidí je složité měnit svou přirozenou mimiku a proto třeba mimické vrásky ovlivníme těžko. Co ale můžeme udělat, je třeba přestat kouřit.

Jak tedy na vrásky a stárnoucí pleť?

Bez Vaší vlastní snahy to nepůjde. Ale nebojte, nemusíte v tom být sami. Je tu likvidátor vrásek zvaný kyselina hyaluronová. O samotné kyselině hyaluronové se napsalo a namluvilo v souvislosti s vráskami a stárnoucí pletí hodně a hodně.

V superplet.cz si zakládáme na kvalitě, nikoliv na kvantitě, u nás proto naleznete jen jednu kyselinu hyaluronovou. Tu pravou. Její konzistence je připravena tak, že kombinuje vysoko a nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která je schopna proniknout až do spodních vrstev kůže. Díky tomu nezajišťuje jen povrchovou hydrataci, která má v boji proti vráskám a stárnoucí pleti minimální efekt (případně jen na tenoučké vrásky), ale její hlavní silou je hydratace až v dermis.

Dokáže tak to, co injekce. Ale ruku na srdce, kdo má injekce v lásce. Naopak forma krému proti vráskám je vhodná pro prakticky všechny typy pokožky, snadno se vstřebá a je hypoalergenní. O tom, jak naši kyselinu hyaluronovou vnímají ostatní, si můžete přečíst formou zkušeností a recenzí našich zákazníků. Kyselinu hyaluronovou 2% máme v superplet.cz moc rádi (v případě zájmu o objednání můžete pokračovat i zde):