Vrásky mezi obočím

Vrásky mezi obočím

Vrásky mezi obočím Vám zbytečně přidávají na věku, co účinně pomáhá?

Vrásky mezi obočím jsou znamením, že Vaše pokožka ztrácí mladistvý lesk. Faktorů, které způsobují vrásky v této oblasti je vícero – počínaje přirozeným procesem stárnutí, během kterého ubývá v pokožce kyselina hyaluronová s kolagenem a vlákna v kůži ztrácí svou elasticitu. K tomu přičtěme po mnoho let opakované obličejové pohyby a vrásky mezi obočím jsou na světě. Co s tím? V následujícím článku se dozvíte, co způsobuje hluboké vrásky a jak tyto vrásky nejen mezi obočím spolehlivě vyhladit.

vrásky mezi obočím
Jaké látky nám chybí, když se začínají objevovat hluboké vrásky?

Jak jsme naznačili, hlavní roli nejen u vzniku vrásek, ale také jeho hloubce hraje náš věk. Hluboké vrásky mezi obočím jsou způsobeny zejména ztrátou kyseliny hyaluronové, kolagenu a elastinu (kožní bílkoviny). Naše obličejové pohyby jako mračení, výraz, kdy jsme naštvaní, nebo když děláme rádi tzv. „grimasy“ obličeje, to vše přidává na hloubce a trvalosti vrásek mezi obočím. Kdykoli se usmějete, zamračíte, nebo třeba zašilháte, dochází k ohybu obličejových svalů, což jsou v podstatě drážky pod povrchem pokožky.

Vlivem stárnutí pokožky se tyto svaly nemohou navrátit do původního stavu tak, jako dřív, když jsme byli mladší. V průběhu doby se tak mimické vrásky stanou trvalou součástí Vašeho obličeje, s tím nic neuděláme. Vrásky u obočí jsou specifické v tom, že jejich hloubka bývá často větší než u ostatních částí obličeje. Pokožka je v těchto částech obličeje malinko jiná a je specificky namáhaná. Vyhlazení vrásek v oblasti obočí proto vyžaduje skutečně jen ty nejúčinnější metody.

Jak tedy můžeme zlepšit vrásky mezi obočím?

jak na vrásky mezi obočím

Existují dvě prověřené možnosti, jak vrásky u obočí vyřešit.

1) Hluboké vrásky je možné vyhladit chirurgicky, respektive botoxovými injekcemi. Problém takového zákroku je, že je velmi drahý, bolestivý a je třeba jej po čase nutné znovu opakovat. Naopak výhodou je, že účinek je okamžitý.

2) Pokud jste ochotni počkat na výsledek 6-8 týdnů, pak je nejúčinnější metodou obnova hladiny kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, která má fantastické hydratační schopnosti, zjednodušeně řečeno, je to taková zásobárna vody pro naši pleť.

Čím jsme starší, tím více ubývá kyseliny hyaluronové v našem těle. Pleť se díky snížené hydrataci postupně stává méně odolnou, ztrácí svou pružnost a to již v mladém věku od 30 let, kdy začínají vznikat první jemné, později hlubší linky – vrásky. Pomocí kyseliny hyaluronové tyto vrásky dnes již umíme vyhladit a navrátit pleti ztracenou elasticitu.

co na vrásky mezi obočím

Na trhu je mnoho produktů na vrásky, jakou zvolit vhodnou kosmetiku na vrásky?

Abychom docílili opravdu úspěšného výsledku, je zapotřebí používat především nízkomolekulární a vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. Zjednodušeně řečeno takovou, která umí proniknout dostatečně hluboko do pokožky, až do oblasti dermis. U nás najdete 2% kyselinu hyaluronovou, která obsahuje vysokomolekulární, tak především nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která výše uvedené umí. Jedná se navíc o nejvyšší možnou koncentraci kyseliny hyaluronové v té nejčistčí formě. Pouze v tomto složení má molekuly takové, které dokáží proniknout hluboko do pokožky a využít tak naplno svoje hydratační schopnosti.

Chcete-li se zbavit vrásek mezi obočím a dozvědět se více o zkušenostech zákazníků s účinky dvoumolekulární kyseliny, můžete pokračovat na produkty.

vrásky mezi obočím