Vrásky na čele

vrásky na čeleVrásky na čele trápí nejednu ženu. A to i přesto, že nejzákladnější příčina vrásek na čele se neliší od hlavních příčin vzniku všech vrásek.

Hladina hormonů v lidském těle (konkrétně estrogen) se snižuje před menopauzou u žen a také i andropauzou u mužů. Lidově řečeno „krize středního věku“.

V tomto věku dochází k úbytku sil, svalstva, býváme více unavení a podráždění. Začínáme si uvědomovat více svůj věk, čeho jsme dosáhli a čeho ne. Začíná se znásobovat stres a také tlak okolí.

Zkrátka a dobře, přibližně po 30 letech věku na nás začíná působit tato změna. Ta má vliv na rychlejší proces stárnutí a tím související také vrásky na čele.

Vrásky na čele tak začínají být více vidět. V důsledku úbytku kolagenu a síle elastinu v kůži se nám začínají tvořit první vrásky a nejenom na čele.

Produkce kolagenu začne zpomalovat, pokožka začíná ztrácet svoji pružnost a pevnost. Tyto důsledky způsobují vrásky na čele a jemné linky se většinou stávají ještě výraznější. Náš pramen mládí začíná pomalu ubývat.  

Co má vliv na vrásky na čele?

Již mnoho let se ví, že vysoká hladina volných radikálů a důsledků faktorů životního prostředí, jako je UV záření, toxiny, smog a kouř, pocení na čele výrazněji proces stárnutí urychlují.

Dokonce, i když nezažíváme větší úbytek estrogenu, přirozený proces stárnutí vede k odbourávání a oslabování kolagenu a elastinu v lidském těle a tedy následnému vlivu stárnutí a vzniku vrásek.

Jelikož oční kontakt a hlava jsou nejpřímějším ukazatelem ve vnímání našeho věku, jsou vrásky na čele, vrásky na obličeji a vrásky na krku velmi často ta nejdůležitější místa. Tedy místa, kde potřebujeme tyto viditelné vrásky zredukovat a oddálit průběh stárnutí.

Říká se, že mimika obličeje (mračíme se, smějeme se) má vliv na vznik vrásek na čele. Tento faktor je ovšem zanedbatelný. Nemá až tak zásadní vliv na vznik vrásek na čele, není tedy nutné se nějak lidsky omezovat v tomto směru. Jak jsme již zmínili výše, zcela zásadní vliv na vznik a tvorbu vrásek celkově a tedy i vrásek na čele, má hormonální změna v lidském těle. Souběžně také čas a věk, dále externí působení UV záření a celkový životní styl.


Jak tento pomyslný pramen mládí „dočerpávat“ a výrazně zpomalit vznik vrásek na čele?

Tak jako snad u všeho je nejlepší obranou před vráskami na čele prevence. Zcela klíčovou roli zde má látka obsažená v lidském těle a tou je kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová je látka, která se vyskytuje v našem těle již od narození. Přibližně od 30tého roku věku začíná ubývat kyselina hyaluronová v lidském těle.

To vede ke vzniku vrásek na čele, vrásek v obličeji a celkově všech vrásek. Tedy jak stárneme, zásob kyseliny hyaluronové v lidském těle ubývá. Jejím úbytkem dochází k dehydrataci pleti a to vede k prvním vráskám. Menší a jemné linky (vrásky) většinou postupem času vytvoří vrásky na čele hlubší a výraznější.

To je také důvodem, proč děti nemají žádné vrásky. Můžeme tedy jasně vidět, že jejich pleť i jejich kůže je velmi jemná. Mají zkrátka velmi mnoho zásob kyseliny hyaluronové. Ne nadarmo se kyselina hyaluronová nazývá také kyselinou mládí. 


vrasky na celeJak nejlépe na vrásky na čele?

Již víme, že pro vrásky na čele je zcela zásadní látkou kyselina hyaluronová. Jak však vybrat správnou kyselinu hyaluronovou a vyznat se v „džungli“ produktů s kyselinou hyaluronovou?

Naprosto zásadním a klíčovým faktorem při výběru kyseliny hyaluronové by mělo být její dvou molekulární složení. Tedy obsah kyseliny hyaluronové, především nízkomolekulární (působící hluboko do pokožky), tak také vysokomolekulární (působící na povrchu pleti).

Pokud nebude patrné toto dvou molekulární složení, s největší pravděpodobností se bude jednat jen o vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. A tím i výrazně sníženou účinnost působení kyseliny hyaluronové právě třeba na vrásky na čele.

Účinné a efektivní doplnění kyseliny hyaluronové je zcela zásadní na tom, aby dokázala proniknout dostatečně hluboko do pokožky (až do tzv. oblasti dermis).

Tento fakt je také důvodem, proč bývá kyselina hyaluronová aplikována také pomocí injekcí. Ne, za krásu se již nemusí trpět, toto bolestivé řešení již není dnes opravdu nutné podstupovat.

V našem internetovém obchodě superplet.cz naleznete Nafigate 2% kyselinu hyaluronovou, která splňuje nejvyšší možnou koncentraci. Je vhodná pro lidskou pleť a maximálně podporuje hydrataci pleti. Nafigate 2% kyselina hyaluronová obsahuje jak nízkomolekulární, tak i vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. Je v té nejčistější formě bez parfemace i bez parabenů.

Její doplnění působí dlouhodobě a je určena pro vrásky na obličeji a pro vrásky na čele. Kyselina hyaluronová pomáhá stimulovat růst nových buněk a hydrataci pokožky. Tyto kroky vedou k omlazení pleti. Pravidelnou prevencí a jejím používáním můžeme docílit omlazení pleti. Používáním kyseliny hyaluronové by mělo být dosaženo viditelné redukce vrásek na čele i v obličeji.

Jestli Vás zaujala Nafigate 2% kyselina hyaluronová na vrásky na čele a zajímaly by Vás také názory uživatelů, můžete pokračovat na detail produktu zde:

vrásky na čele kyselina hyaluronová  regenerační noční krém na vrásky na čele


vrásky na čele


Další informační zdroje:
vrásky kolem očí, vrásky, vrásky nad horním rtem, kyselina hyaluronová sérum, liting pleti, superplet.cz, kyselina hyarunova, hluboké vrásky na čele