Čistá kyselina hyaluronová

Čistá kyselina hyaluronová

Trápíte se vráskami? Toužíte po mladistvém vzhledu? Vaše pokožka už není, co bývala? Trávíte hodiny před zrcadlem a sama sebe se ptáte, jestli mají všechny ty krémy a mastičky nějaký smysl? Možná jste už slyšeli o kyselině hyaluronové.

Čistá kyselina hyaluronová, pomocník v boji s vráskami

Kyselina hyaluronová je totiž hlavním tématem nekonečných diskusí o vráskách a mladistvé pleti. Účinky kyseliny hyaluronové jsou neustále zpochybňovány a nedoceněny, je to jednoduše proto, že kosmetické firmy investovaly obrovské částky do vývoje, ale i přesto je stále jen malé procento skutečně účinných přípravků, kde kyselina hyaluronová opravdu plní svoji funkci na 100%.

čistá kyselina hyaluronová Čistá kyselina hyaluronová, jak vybrat správně?

V následujícím článku se dozvíte základní informace o kyselině hyaluronové, poradíme Vám, jak vybrat tu pravou a jak může kyselina hyaluronová pomoci přímo Vám.

Co je čistá kyselina hayluronová?

Kyselina hyaluronová je látkou tělu vlastní. Užívání kyseliny hyaluronové je zcela bezpečné a je klíčem k vyhlazení vrásek. S věkem se množství kyseliny hyaluronové v těle snižuje, výsledkem je ztráta pevnosti pokožky, vznik méně či více hlubokých vrásek. Přestože nejsme v superplet.cz zrovna fanoušci chemie, pojďme si několika větami celý proces popsat. Umožní nám totiž jednoduše pochopit, v čem je kouzlo kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová na sebe dokáže navázat vodu až 4 000 násobně více, než je její hmotnost (až 55% zásoby kyseliny hyaluronové v těle se nachází v pokožce).

To je důvod proč má kyselina hyaluronová tak fantastické hydratační schopnosti. Zároveň stimuluje obnovu a růst buněk. Aby své vlastnosti mohla kyselina hyaluronová naplno uplatnit, je nutné, aby se kyselina hyaluronová dostala do spodních částí kůže. Právě ve spodních částech pokožky totiž vznikají samotné vrásky. Toto je nejdůležitější pro pochopení, zda kyselina hyaluronová pomůže i Vám.

nejlepší čistá kyselina hyaluronová

Čistá kyselina hyaluronová – jak vybrat tu správnou?

Drtivá většina přípravků a krémů, kde je hyaluronová kyselina obsažena, má takové složení, že molekuly kyseliny hyaluronové jsou tak velké, že neproniknou do spodních částech pokožky, zůstanou na povrchu. Tím pádem mají jen krátkodobý efekt (pokud vůbec) a nepůsobí tam, kde je centrum vzniku vrásek. Klíčem je tedy složení. Proto ani 100% čistá kyselina hyaluronová není zárukou vyhlazení vrásek. Nejvyšší efekt proti vráskám má čistá kyselina hyaluronová, ale jen ta, která v sobě kombinuje nízko a vysokomolekulární kyselinu. Nízkomolekulární kyselina hyaluronová pronikne všemi vrstvami kůže a dostane se až do spodních částí.

nejlepší čistá kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová 2% na vrásky

Kyselina hyaluronová od výrobce Everdry v sobě kombinuje nízko a vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. Jedná se o kyselinu v té nejčistčí formě a která působí právě až do spodních vrstev kůže.

Doplněním kyseliny hyaluronové dochází k optimální hydrataci pokožky obličeje, kůže získává zpět svou elasticitu a navrací ji tak mladistvý vzhled.


Protože se doposud tato kombinace užívala pouze v lékařství, musela projít kyselina hyaluronová přísnými testy. Kyselina hyaluronová se výborně vstřebává, je vhodná i pro velmi citlivou pokožku, není nijak parfémována a neobsahuje parabeny.

Doporučená kosmetika: