Vrásky nad horním rtem

vrásky nad horním rtemNejedna žena si přeje vypadat krásně a to v každém detailu a v každém věku. Dnešní článek je věnován méně častým vráskám na obličeji, přesněji v oblasti nad horním rtem.

Pokud se Vám zdá, že se Vám začínají dělat první svislé čáry nebo linky, zkrátka vrásky nad horním rtem, patrně mohou být způsobeny špulením rtů, používáním brčka při pití nápojů nebo kouřením cigarety. 

Při těchto pohybech dochází k činnosti svalů právě v oblasti nad horním rtem. Takto nejčastěji vznikají vrásky nad horním rtem, které mohou být postupem času viditelnější.

Co se dá s vrásky nad horním rtem dělat?

Výzkum předních dermatologů zjistil, že zcela klíčovou látkou v tomto stavu hraje kyselina hyaluronová, která se vyskytuje v lidském těle již od narození.

Ovšem jak stárneme, zásob kyseliny hyaluronové v lidském těle ubývá a její absencí dochází k dehydrataci pleti. Dehydratace potom vede k prvním vráskám.

Menší a jemné vrásky zpravidla přechází k větším a hlubším vráskám a to i v oblasti nad horním rtem. Proto děti nemají žádné vrásky, jejich pleť je od narození velmi hebká a jejich zásoba kyseliny hyaluronové je velmi vysoká.

Jak na vrásky nad horním rtem?

Abychom docílili prodloužení mladistvého vzhledu, předcházeli vzniku vrásek obecně i vrásek nad horním rtem, či docílili jejich viditelného snížení, je důležité doplnit zásoby kyseliny hyaluronové. Zní to docela snadně, zde se však musíme ještě na chvíli zastavit, protože není kyselina hyaluronová jako kyselina hyaluronová.

jak na vrásky nad horním rtemZcela klíčová je kyselina hyaluronová s dvoumolekulárním složením.

Tedy taková, která obsahuje nízkomolekulární (působí hluboko do pokožky) a vysokomolekulární (na povrchu pleti) molekuly kyseliny hyaluronové.

Aby došlo k účinnému a efektivnímu doplnění kyseliny hyaluronové, je především nutné, aby její molekuly dokázaly proniknout dostatečně hluboko do spodních vrstev pokožky (až do dermis).  To je také důvod, proč se můžeme setkat s aplikací kyseliny hyaluronové pomocí injekcí. Toto bolestivé řešení však již není nutné podstupovat. 

V našem sortimentu naleznete Nafigate 2% kyselinu hyaluronovou, která v současnosti splňuje nejvyšší možnou koncentraci vhodnou pro lidskou pleť, a která dokáže na sebe navázat až 4000 násobně více vody, čímž maximálně podporuje hydrataci pleti.

Jedná se o gel obsahující molekuly nízkomolekulární a také vysokomolekulární kyseliny hyaluronové v té nejčistější formě bez parabenů a parfemace. Působí dlouhodobě a je určen pro vrásky na obličej a také pro vrásky nad horním rtem.

Kyselina hyaluronová stimuluje růst nových buněk a hydratuje pokožku, tím pomáhá k omlazení pleti. Pravidelným používáním kyseliny hyaluronové tak můžeme výrazně vyhladit vrásky nad horním rtem.

Pokud byste se o naší Nafigate kyselině hyaluronové na obličej i na vrásky nad horním rtem chtěli dozvědět více, můžete pokračovat na detaily doporučovaných produktů:

vrásky nad horním rtem kyselina hyaluronová  regenerační noční krém na vrásky nad horním rtem  krém pro zralou pleť

Další články:

Vrásky na čele

Vrásky nad horním rtem