Kyselina hyaluronová gel | omlazení ano či ne? – funguje gel?

Kyselina hyaluronová gel, sérum či krém? Jak se v tom vyznat a co pomůže?

Slyšeli jste o kyselině hyaluronové? Zajímá Vás, jaké má účinky, jak může pomoci právě Vám a kde jsou její slabé stránky?

kyselina hyaluronová gel
kyselina hyaluronová gel – 100% čistá esence

S čistou kyselinou hyaluronovou se nejčastěji setkáme ve formě gelu, séra nebo v méně koncentrovaných podobách bývá součástí krémů. Můžete nalézt také její méně častá označení jako hyaluronová kyselina, glykoaminoglykan, hyaluran, hyaluronan, hyaluronát, sodium hyaluronát, či sodium hyaluronan. Tolik označení má proto, že se v organismu nejčastěji vyskytuje v podobě solí a obsahuje 2 základní sacharidy. Toliko odbornosti, nyní k tomu, co znamená kyselina hyaluronová pro naši pleť a krásu.

Kyseliny hyaluronová, především pak kyselina hyaluronová gel, je jedním ze základních a nejdůležitějších faktorů, který brání účinkům stárnutí na naši pleť. Díky tomu se kyselině hyaluronové přezdívá „pramen mládí“. Úspěchu kyseliny hyaluronové se však nejen využívá, ale řada přípravků zneužívá jejího věhlasu, ale kýžené účinky nepřináší. Proč? Jednoduše řečeno, kyselina hyaluronová není vždy stejná. Záleží na tom, v jaké formě je podávána, jak se extrahuje (tzn. jakým způsobem se získává) a samozřejmě záleží i na její koncentraci. Pro své hojivé a regenerativní účinky se používá kyselina hyaluronová také na hojení ran, popálenin, kožních vředů a jako univerzální hydratační prostředek.

nejlepší kyselina hyaluronová gel
kyselina hyaluronová gel musí umět proniknout až do spodních vrstev, aby výsledek byl znát

Je možné, aby jedna látka opravdu dokázala omladit naši pleť?

Kyselina hyaluronová působí jako polštář pro naše pleťové tkáně. Čím je tento polštář nadýchanější, tím lépe se navrací do původní polohy, tím lépe odolává zubu času i vnějším vlivům. Aktuální výzkumy (2018) naznačují, že pravidelné doplňování kyseliny hyaluronové dokáže výrazně snížit a zredukovat počet linek a mimických vrásek. U hlubokých vrásek je efekt individuální, zde jej zatím nelze vědeckými studiemi či průzkumy jednoznačně potvrdit. Dá se to přičíst rozličné kvalitě vyráběných kosmetických produktů.

Má kyselina hyaluronová nějaké vedlejší efekty?

Kyselina hyaluronová je naprosto bezpečná při dodržování aplikačních zásad. Jde o látku tělu vlastní, takže pro tělo její zpracování není žádným problémem. Jen vzácně může kyselina hyaluronová způsobit alergické reakce. Ideální formou pro aplikaci je proto kyselina hyaluronová gel. Gely se obvykle dobře vstřebávají do pleti a jsou vhodné pro všechny typy pokožky. Aplikace kyseliny hyaluronové během těhotenství. Bezpečnost užívání během těhotenství není zatím zcela jasně prokázána. Jde o to, že vědci doposud nevědí, zda ovlivňuje mateřské mléko a jaký vliv může mít na dítě. Není v tomto ohledu dostatek spolehlivých informací o bezpečnosti užívání kyseliny hyaluronové, pokud kojíte.

kyselina hyaluronová gel žena

Co doporučujeme?

Pokud chcete omladit svou pleť, navrátit jí lesk a pružnost, je kyselina hyaluronová správnou volbou. Její regenerační a omlazující účinky na mimické vrásky, různé pleťové linky a jizvičky (např. po akné) jsou prokázány. Pro dokonalé vstřebávání je dobré použít gelovou formu, tedy kyselinu hyaluronovou gel a nejlépe ve formě čisté hydratační esence s vysoko a nízkomolekulární kyselinou. Ta má totiž schopnost působit i v hlubších vrstvách pokožky. U hlubokých vrásek jsou výsledky rozdílné a často individuální.

Žádný recept na trvalé mládí dosud bohužel neexistuje, ale kyselina hyaluronová k mladšímu vzhledu pomůže. Výše uvedené v sobě kombinuje NAFIGATE kyselina hyaluronová gel 20 ml. Jde o čistou hydratační esenci určenou pro ty, kteří chtějí něco udělat s vráskami a linkami v obličeji, dekoltu či na krku.

Chcete-li omladit svou pleť v pohodlí domova, pokračujte na stránku produktu, kde jej můžete rovnou výhodně zakoupit:


💙 Od 1.7.2021 naleznete u nás namísto Nafigate kosmetiku značky Nø Cosmetics. Vždy se Vám snažíme poskytnout to nejlepší ze současné kosmetiky. Značka představuje filozofii Clean Beauty, se kterou se v superplet.cz naprosto ztotožňujeme. Vsází na přírodní látky, využívá progresivních látek pro Vaši krásu (retinol, niacinamid, kys. hyaluronová, PhytoMoisture komplex, Eyeseryl apod.). Jedná se o modrou kosmetiku, která chrání životní prostředí, netestuje se na zvířatech a podporuje ekologii. Ve složení nenajdete žádné mikroplasty, PEGy, minerální oleje, silikony a další hrůzy, které jsou bohužel vnímány jako standard. Nø vznikla proto, abyste mohli mít zdravě vypadající a krásnou pleť a nemuseli ji zakrývat make-upem. Naší kosmetice 100% věříme, vyzkoušejte ji, pokud s ní nebudete spokojeni, vratíme Vám peníze zpět.


 • no cosmetics renew today retinol sérum proti vráskám 20 ml
  Pleťová séra

  Nø RENEW TODAY retinol sérum proti vráskám 20 ml

  499 
 • no cosmetics rain tonight noční regenerační sérum 20 ml
  Pleťová séra

  Nø RAIN TONIGHT noční regenerační sérum 20 ml

  399