Kyselina hyaluronová gel – funguje?

Kyselina hyaluronová gel – funguje?

Kyselina hyaluronová gel, sérum či krém? Jak se v tom vyznat a co pomůže?

Slyšeli jste o kyselině hyaluronové? Zajímá Vás, jaké má účinky, jak může pomoci právě Vám a kde jsou její slabé stránky?

čistou kyselinou hyaluronovou se nejčastěji setkáme ve formě gelu, séra nebo v méně koncentrovaných podobách bývá součástí krémů. Můžete nalézt také její méně častá označení jako hyaluronová kyselina, glykoaminoglykan, hyaluran, hyaluronan, hyaluronát, sodium hyaluronát, či sodium hyaluronan. Tolik označení má proto, že se v organismu nejčastěji vyskytuje v podobě solí a obsahuje 2 základní sacharidy. Toliko odbornosti, nyní k tomu, co znamená kyselina hyaluronová pro naši pleť a krásu.

kyselina hyaluronová gel sérum krém co používat proti vráskám
Kyselina hyaluronová gel, sérum nebo krém, co používat proti vráskám?

 

Kyseliny hyaluronová, především pak kyselina hyaluronová gel, je jedním ze základních a nejdůležitějších faktorů, který brání účinkům stárnutí na naši pleť. Díky tomu se kyselině hyaluronové přezdívá „pramen mládí“. Úspěchu kyseliny hyaluronové se však nejen využívá, ale řada přípravků zneužívá jejího věhlasu, ale kýžené účinky nepřináší. Proč? Jednoduše řečeno, kyselina hyaluronová není vždy stejná. Záleží na tom, v jaké formě je podávána, jak se extrahuje (tzn. jakým způsobem se získává) a samozřejmě záleží i na její koncentraci. Pro své hojivé a regenerativní účinky se používá kyselina hyaluronová také na hojení ran, popálenin, kožních vředů a jako univerzální hydratační prostředek.

Je možné, aby jedna látka opravdu dokázala omladit naši pleť?

Kyselina hyaluronová působí jako polštář pro naše pleťové tkáně. Čím je tento polštář nadýchanější, tím lépe se navrací do původní polohy, tím lépe odolává zubu času i vnějším vlivům. Aktuální výzkumy naznačují, že pravidelné doplňování kyseliny hyaluronové dokáže výrazně snížit a zredukovat počet linek a mimických vrásek. U hlubokých vrásek je efekt individuální, zde jej zatím nelze vědeckými studiemi či průzkumy jednoznačně potvrdit. Dá se to přičíst rozličné kvalitě vyráběných kosmetických produktů.

jak bojovat s vráskami který krém je nejlepší na vrásky
Jak bojovat s vráskami, který krém je nejlepší na vrásky?

Má kyselina hyaluronová nějaké vedlejší efekty?

Kyselina hyaluronová je naprosto bezpečná při dodržování aplikačních zásad. Jde o látku tělu vlastní, takže pro tělo její zpracování není žádným problémem. Jen vzácně může kyselina hyaluronová způsobit alergické reakce. Ideální formou pro aplikaci je proto kyselina hyaluronová v jemnější emulzi. Také gely se obvykle dobře vstřebávají do pleti a jsou vhodné pro všechny typy pokožky. 

Aplikace kyseliny hyaluronové během těhotenství

Bezpečnost užívání během těhotenství není zatím zcela jasně prokázána. Jde o to, že vědci doposud nevědí, zda ovlivňuje mateřské mléko a jaký vliv může mít na dítě. Není v tomto ohledu dostatek spolehlivých informací o bezpečnosti užívání kyseliny hyaluronové, pokud kojíte. V takovémto případě je lepší se poradit s vaším osobním lékařem.

kyselina hyaluronová gel žena Foto Pixbay pro článek: Kyselina hyaluronová gel

Jakou kyselinu hyaluronovou doporučit?

Pokud chcete omladit svou pleť, navrátit jí lesk a pružnost, je kyselina hyaluronová správnou volbou. Její regenerační a omlazující účinky na mimické vrásky, různé pleťové linky a jizvičky (např. po akné) jsou prokázány. Pro dokonalé vstřebávání je dobré použít jemnější emulzi, která bude co nejšetrnější k vaší pokožce. Tedy kyselinu hyaluronovou a nejlépe ve formě čisté hydratační esence s vysoko a především nízkomolekulární kyselinou, která je klíčová pro účinnost na vrásky. Ta má totiž schopnost působit i v hlubších vrstvách pokožky. U hlubokých vrásek jsou výsledky rozdílné a často individuální.

Žádný recept na trvalé mládí dosud bohužel neexistuje, ale kyselina hyaluronová k mladšímu vzhledu pomůže. Výše uvedené v sobě kombinuje Everdry kyselina hyaluronová. Jde o čistou hydratační esenci určenou pro ty, kteří chtějí něco udělat s vráskami a linkami v obličeji, dekoltu či na krku.

Chcete-li omladit svou pleť v pohodlí domova, pokračujte na stránku produktu, kde jej můžete rovnou výhodně zakoupit: