5 potravin pro zdravou pleť

5 potravin pro zdravou pleť

5 potravin pro zdravou a krásnou pleť!

Zajímá Vás, jaké potraviny mohou pomoci ke zdravé pleti a její pevnosti? I jídlo ovlivňuje Vaši pleť. Tak pokud plánujete dnes nebo zítra jít na nákup, uvažte, jestli nepřikoupit i tyto potraviny:

1) Jahody

Jahody mají více vitamínu C na porci než třeba pomeranče a grapefruity. Výzkum klinické výživy   ukazuje, že lidé, kteří jedí potraviny bohaté na vitamín C, mají méně vrásek a mají i méně suchou kůži než ti, kteří jahody nejedí. Vitamín C bojuje s volnými radikály, které poškozují buňky, naopak rozkládá kolagen, což vede k jemnějším linkám pleti. Pro hladší, lépe hydratovanou pleť je také vhodné aplikovat   masku přírodních bobulí jednou či dvakrát týdně a jíst potraviny bohaté na vitamín C a to každý den.

TIP:
Jahodový koktejl

V kuchyňském robotu nebo mixéru smíchejte 1 šálek mražených nebo čerstvých jahod (může být i mix jahody, maliny a borůvky – jsou to všechno antioxidační hvězdy). Smíchejte dohromady, přidejte 1 šálek vanilky nebo jogurtu a 1,5 lžíce medu. A to je vše. Užijte si koktejl, který skvěle chutná a zároveň podpoří zdraví a krásu Vaší pleti.

Pokud nevypijete vše, můžete zbývající koktejl v lehké vrstvě použít i jako mikropleťovou masku na tvář (nechte ztvrdnout, dokud se nevytvoří hladká vrstva), doporučená doba 8 minut bude dostačující, poté pleť důkladně umyjte.

5 potravin pro zdravou pleť

2) Olivový olej

Antioxidační a protizánětlivé vlastnosti olivového oleje jsou prospěšné nejen pro vnitřní orgány, pomáhají však i ke zjemnění Vaší pokožky.
Již „staří Římané“ vmasírovávali olivový olej do své kůže. Při použití přímo na kůži má olivový olej blahodárný účinek pro jemnější a zářivější pleť i pokožku. Konzumace olivového oleje, běžně užívaného ve zdravém středomořském jídelníčku, poskytuje Vašemu tělu antioxidanty k odzbrojení volných radikálů a snížení možných zánětů. Navíc je vhodný i pro suchou pokožku. Objeví se olivový olej i ve Vaší životosprávě?

Sníst, nebo nanést na pleť?

TIP:

Při večeři dáme pár lžiček extra panenského olivového oleje do malé misky a ponoříme do něj celozrnný chléb a sníme, i tato drobnost může zlepšit stav Vaší pokožky.

Extra panenský olivový olej můžete používat i na vyprahlé a suché rty, pomáhá je skvěle hydratovat. Používá se také na lokty a paty.

zdravá pleť potraviny

3) Zelený čaj

Jak jistě víte, zelený čaj se doporučuje pro zklidnění a pročištění organismu. Je plný antioxidantů pro boj proti zánětům a virům. Pití zeleného čaje může snížit riziko rakoviny kůže. A když přidáte trochu citrusové šťávy, tak tyto „čajové antioxidanty“ déle vydrží v těle.

Nejprve si vychutnejte svůj čaj a pak jej můžete použít i na zavřená oční víčka!

Nebojte se vypít alespoň tři velké hrnky zeleného čaje denně pro jeho antioxidační oživení Vašeho těla, vnitřní stav Vašeho těla má velký význam i pro Vaši pokožku a pleť, protože pokožka je odrazem vašeho vnitřního zdraví.

TIP:
Použité čajové sáčky ještě nevyhazujte. Nechte je zchladnout (např. v lednici) a můžete použít na zavřená výčka očí po dobu 10 – 15 minut. Zelený čaj obsahuje třísloviny, které při aplikaci stahují kůži, mohou také pomoci pro snížení otoků.

4) Dýně

Dýně obsahuje karotenoidy, ty jsou prospěšné pro boj proti vráskám a pomáhají neutralizovat volné radikály v kůži, brání jejich poškození buněk a zpomalují stárnutí kůže a pleti. Dýně je plná vitaminů (C, B, A, E), obsahující silné enzymy, které pomáhají čistit pleť. Dýně má také skvělé hydratační vlastnosti, což je velmi prospěšné pro Vaši pleť.

potraviny pro zdravou pleť

TIP:
V kuchyňském robotu nebo mixéru smíchejte 2 hrnky dýně v konzervě, 4 lžíce nízkotučného vanilkového jogurtu, 4 lžíce medu a 1 lžičku dýňového koření. Po té naneste na tvář, nebo na kůži: ponechte působit 10 minut a nakonec opláchněte. Je to výborné pro hydrataci a změkčení pleti či kůže.

5) Granátová jablka

Granátová jablka obsahují nejvíce antioxidantů v ovoci. Výzkum ukazuje, že tato ovocná šťáva má více aktivních látek pro boj proti zánětům a škodlivinám v těle formou antioxidantů než např. červené víno nebo zelený čaj. Dopřejte si proto občas granátové jablko, používané pro své výborné vlastnosti i v lázních v různých přísadách.

TIP:
Odříznuté šlupky granátového jablka nevyhazujte. Nechte je v misce ve vodě asi 5-10 minut. Po okapání aplikujte na obličej a nechte působit na pár minut, pak opláchněte. Na hrubší kůži (např. lokty) přidejte 3/4 hrnku cukru.

Užijte si granátové jablka jen tak, nebo je dobrá je kombinovat s nejrůznějšími sýry.

Pokud preferujete přírodní cestu oproti té chemické, děláte dobře. Všelijak chemicky upravované krémy, mastičky budou vždy pro Váš organismus větší zátěží, než látky, které jsou tělu vlastní. Jednou z takovýchto látek, která přímo ovlivňuje mladost a zdraví Vaší pokožky, je kyselina hyaluronová. Tato kyselina hyaluronová na obličej, přezdívaná „elixír mládí„, je jednou z nejvhodnějších forem, jak bojovat proti příznakům stárnutí či podpořit hydrataci a mladistvost své kůže.

Právě proto, abyste co nejvíce eliminovali vliv chemie, doporučujeme využívat čisté esence, jakou je například právě kyselina hyaluronová. Důležité je, aby obsahovala dvouprocentní koncentraci, která převyšuje účinnosti prakticky všechny cenově srovnatelné kosmetické prostředky. Chcete-li náš produkt vyzkoušet, přejděte na detail produktu:

Vybíráme pro Vás také další zajímavé články se související tematikou:
potraviny a pocení
svědění kůže na těle