5 potravin pro zdravou pleť

5 potravin pro zdravou pleť

5 potravin pro zdravou a krásnou pleť!

Zajímá Vás, jaké potraviny mohou pomoci ke zdravé pleti a její pevnosti? I jídlo ovlivňuje Vaši pleť. Tak pokud plánujete dnes nebo zítra jít na nákup, uvažte, jestli nepřikoupit i tyto potraviny:

1) Jahody

Jahody mají více vitamínu C na porci než třeba pomeranče a grapefruity. Výzkum klinické výživy   ukazuje, že lidé, kteří jedí potraviny bohaté na vitamín C, mají méně vrásek a mají i méně suchou kůži než ti, kteří jahody nejedí. Vitamín C bojuje s volnými radikály, které poškozují buňky, naopak rozkládá kolagen, což vede k jemnějším linkám pleti. Pro hladší, lépe hydratovanou pleť je také vhodné aplikovat   masku přírodních bobulí jednou či dvakrát týdně a jíst potraviny bohaté na vitamín C a to každý den.

TIP:
Jahodový koktejl

V kuchyňském robotu nebo mixéru smíchejte 1 šálek mražených nebo čerstvých jahod (může být i mix jahody, maliny a borůvky – jsou to všechno antioxidační hvězdy). Smíchejte dohromady, přidejte 1 šálek vanilky nebo jogurtu a 1,5 lžíce medu. A to je vše. Užijte si koktejl, který skvěle chutná a zároveň podpoří zdraví a krásu Vaší pleti.

Pokud nevypijete vše, můžete zbývající koktejl v lehké vrstvě použít i jako mikropleťovou masku na tvář (nechte ztvrdnout, dokud se nevytvoří hladká vrstva), doporučená doba 8 minut bude dostačující, poté pleť důkladně umyjte.

2) Olivový olej

Antioxidační a protizánětlivé vlastnosti olivového oleje jsou prospěšné nejen pro vnitřní orgány, pomáhají však i ke zjemnění Vaší pokožky.
Již „staří Římané“ vmasírovávali olivový olej do své kůže. Při použití přímo na kůži má olivový olej blahodárný účinek pro jemnější a zářivější pleť i pokožku. Konzumace olivového oleje, běžně užívaného ve zdravém středomořském jídelníčku, poskytuje Vašemu tělu antioxidanty k odzbrojení volných radikálů a snížení možných zánětů. Navíc je vhodný i pro suchou pokožku. Objeví se olivový olej i ve Vaší životosprávě?

Sníst, nebo nanést na pleť?

TIP:

Při večeři dáme pár lžiček extra panenského olivového oleje do malé misky a ponoříme do něj celozrnný chléb a sníme, i tato drobnost může zlepšit stav Vaší pokožky.

Extra panenský olivový olej můžete používat i na vyprahlé a suché rty, pomáhá je skvěle hydratovat. Používá se také na lokty a paty.

zdravá pleť potraviny

3) Zelený čaj

Jak jistě víte, zelený čaj se doporučuje pro zklidnění a pročištění organismu. Je plný antioxidantů pro boj proti zánětům a virům. Pití zeleného čaje může snížit riziko rakoviny kůže. A když přidáte trochu citrusové šťávy, tak tyto „čajové antioxidanty“ déle vydrží v těle.

Nejprve si vychutnejte svůj čaj a pak jej můžete použít i na zavřená oční víčka!

Nebojte se vypít alespoň tři velké hrnky zeleného čaje denně pro jeho antioxidační oživení Vašeho těla, vnitřní stav Vašeho těla má velký význam i pro Vaši pokožku a pleť, protože pokožka je odrazem vašeho vnitřního zdraví.

TIP:
Použité čajové sáčky ještě nevyhazujte. Nechte je zchladnout (např. v lednici) a můžete použít na zavřená výčka očí po dobu 10 – 15 minut. Zelený čaj obsahuje třísloviny, které při aplikaci stahují kůži, mohou také pomoci pro snížení otoků.

4) Dýně

Dýně obsahuje karotenoidy, ty jsou prospěšné pro boj proti vráskám a pomáhají neutralizovat volné radikály v kůži, brání jejich poškození buněk a zpomalují stárnutí kůže a pleti. Dýně je plná vitaminů (C, B, A, E), obsahující silné enzymy, které pomáhají čistit pleť. Dýně má také skvělé hydratační vlastnosti, což je velmi prospěšné pro Vaši pleť.

TIP:
V kuchyňském robotu nebo mixéru smíchejte 2 hrnky dýně v konzervě, 4 lžíce nízkotučného vanilkového jogurtu, 4 lžíce medu a 1 lžičku dýňového koření. Po té naneste na tvář, nebo na kůži: ponechte působit 10 minut a nakonec opláchněte. Je to výborné pro hydrataci a změkčení pleti či kůže.

5) Granátová jablka

Granátová jablka obsahují nejvíce antioxidantů v ovoci. Výzkum ukazuje, že tato ovocná šťáva má více aktivních látek pro boj proti zánětům a škodlivinám v těle formou antioxidantů než např. červené víno nebo zelený čaj. Dopřejte si proto občas granátové jablko, používané pro své výborné vlastnosti i v lázních v různých přísadách.

TIP:
Odříznuté šlupky granátového jablka nevyhazujte. Nechte je v misce ve vodě asi 5-10 minut. Po okapání aplikujte na obličej a nechte působit na pár minut, pak opláchněte. Na hrubší kůži (např. lokty) přidejte 3/4 hrnku cukru.

Užijte si granátové jablka jen tak, nebo je dobrá je kombinovat s nejrůznějšími sýry.

 

Pokud preferujete přírodní cestu oproti té chemické, děláte dobře. Všelijak chemicky upravované krémy, mastičky budou vždy pro Váš organismus větší zátěží, než látky, které jsou tělu vlastní. Jednou z takovýchto látek, která přímo ovlivňuje mladost a zdraví Vaší pokožky, je kyselina hyaluronová. Tato kyselina hyaluronová na obličej, přezdívaná „elixír mládí„, je jednou z nejvhodnějších forem, jak bojovat proti příznakům stárnutí či podpořit hydrataci a mladistvost své kůže. Právě proto, abyste co nejvíce eliminovali vliv chemie, doporučujeme využívat čisté esence, jakou je například právě naše Nafigate kyselina hyaluronová 2%. Tento gel obsahuje dvouprocentní koncentraci, která převyšuje účinnosti prakticky všechny cenově srovnatelné kosmetické prostředky. Chcete-li náš produkt vyzkoušet, přejděte na detail produktu:

Vybíráme pro Vás také další zajímavé články se související tematikou:
potraviny a pocení
svědění kůže na těle