Vyhlazení vrásek

Vyhlazení vrásek

Určitě jste již slyšeli o botulotoxinu, o injektáži, kdy Vám za poměrně slušný obnos specializovaná klinika či salón pomůže k vyhlazení vrásek. Účinnost botolutoxinových injekcí je vysoká, je to nejúčinnější způsob, jak na vyhlazení vrásek. Tyto injekce však mají tendenci po vícenásobných aplikacích poškozovat pokožku.

Co kdyby však existoval jiný, jednoduchý způsob, který Vám zaručeně pomůže k vyhlazení vrásek, zastavení nebo omezení na dlouhé roky vzniku nových vrásek, zkrátka snadný způsob, že se z něj stane rutinní záležitost v péči o Vaši pleť?

Jak na vyhlazení vrásek?

Pokud se Vám objeví na šatech nějaký ten záhyb nebo puk, pravděpodobně z toho nebudete dělat vědu a automaticky sáhnete po žehličce. Ale co se záhyby, které se objeví ve Vašem obličeji? Tyto záhyby se nejčastěji vyskytují ve formě vrásek. Problém je, že tyto vrásky většinou nevypadají hezky a to nás nutí k vyhlazení vrásek.

vyhlazení vrásek

Ano, kromě stárnutí existují i jiné důvody vzniku vrásek, například kvůli některým zdravotním stavům se mohou začít více objevovat vrásky, dalšími faktory jsou nadměrné vystavování se slunečnému záření, znečišťující látky, nadměrná konzumace rychlého občerstvení apod. To jsou všechno příčiny, na které zareaguje naše pokožka. Asi všem faktorům vzniku vrásek nepředejdeme, minimálně těm s vazbou na stárnutí určitě ne, ale můžeme jejich výskyt minimalizovat a když už se nějaká ta vráska objeví, můžeme ji účinně vyhladit.

Vrásky jsou sice běžné v procesu stárnutí, přesto jejich výskyt nebývá příjemný. Jde o nevyhnutelný proces, který nastupuje po dosažení 20 let. Nejčastěji se projevuje výskytem vrásek a jemných linek. Proces stárnutí se urychluje u osob, které vedou nezdravý životní styl, bez pravidelného jídelního režimu, bez dostatečného spánku a cvičení. Dalšími faktory, které přispívají k tvorbě vrásek, jsou kouření, příliš mnoho konzumace alkoholu a kofeinu, vystavení kůže škodlivým slunečním paprskům a znečištění naší atmosféry.

jak na vyhlazení vrásek to co jíme, jak se o sebe staráme, jak jsme aktivní a v jakém se udržujeme stavu, má velký vliv na stav vrásek

Zázrak jménem kyselina hyaluronová

Dlouhodobé studie zaměřené na rychlost vývoje a výskytu vrásek se shodují v jedné základní věci – zcela klíčovým hráčem v boji proti stárnoucí pleti je hydratace pokožky. Ženy s dobře hydratovanou tváří jsou odolné trvalým vráskám, vznik nových vrásek nastupuje pomaleji než u žen, které mají pokožku sušší. Takže udržet Vaše kožní buňky hydratované je klíčem k dokonalosti pleti. Není smyslem, abychom pili galon vody denně J. Jde o to, udržovat hladinu vlhkosti v pokožce na optimální úrovni.

Díky tomu bude pleť vypadat baculatější, zářivější a přirozeně mladistvá. Dokonalou hydrataci v pokožce zajišťuje kyselina hyaluronová. Je to látka tělu vlastní, která na sebe váže vodu a distribuuje ji do pokožky. Kyseliny hyaluronové však s věkem v organismu ubývá, musíme ji tedy doplňovat, pokud chceme udržet dostatečnou hydrataci.

kyselina hyaluronová látka tělu vlastní kyselina hyaluronová je látka přirozeně se vyskytující v těle od narození

Kyselina hyaluronová – která je ta „pravá“?

Výhodou je, že je dnes na trhu k dispozici mnoho přípravků s kyselinou hyaluronovou, které jsou určené pro vyhlazení vrásek. Nevýhodou je, že je jen málo těch, které mají smysl a působí na vyhlazení vrásek dlouhodobě. Proč mi nestačí koupit jakýkoli krém s kyselinou hyaluronovou? Účinnou a dlouhodobou hydrataci zajišťuje jen kyselina hyaluronová ve formě kombinující nízko a vysokomolekulární kyselinu. Jedině ta má molekuly takové, které jsou schopny projít přes tkáně a dostat se až do spodních částí pokožky obličeje, odkud jsou čerpány zdroje pro hydrataci pokožky.

Působí tedy v místě, které je pro vyhlazení vrásek zcela klíčové. Pleti je dodávána potřebná hydratace, navrací se její pružnost a tím dochází k vyhlazení vrásek. Doporučujeme vyzkoušet 2% kyselinu hyaluronovou od Everdry.

Chcete-li mít pleť dokonale hydratovanou a dozvědět se o vyhlazení vrásek ještě více, přejděte na produkt zde:


Další externí články zabývající se tematikou vyhlazení vrásek:
Vyhlazení vrásek článek I, Kyselina hyaluronová – vyhlazení vrásek článek II