Vrásky na bradě

Vrásky na bradě

Proč máme vrásky na bradě?

Jak stárneme, začínají se nám, chtě nechtě, tvořit vrásky na bradě. Naše pokožka se v průběhu stárnutí stává tenčí, méně pružnější a stále více náchylná na různé kožní defekty. Naše pokožka na bradě začíná produkovat čím dál méně kolagenu, méně olejů a to způsobí, že začne vysychat. Výsledek? Vznikají vrásky nejen na bradě, ale i na krku. Vrásky v oblasti brady jsou nejčastěji ve formě linek, čar, záhybů nebo hlubokých vrypů.

vrásky na bradě

Co způsobuje vrásky na bradě?

Tyto vrásky vznikají obvykle jako kombinace více faktorů. Tím nejčastějším je sluníčko, respektive delší pobyt na ostrém slunci. Dále jsou vrásky v okolí brady podmíněny geneticky, jsou způsobovány také kouřením či specifickými výrazy obličeje, či pohyby hlavy, které se při častém opakování vpisují také do naší pokožky. Každý z těchto faktorů má tedy přímý vliv na tvorbu vrásek v oblasti brady. Obecně platí, že čím více faktorů vznik vrásek ovlivňuje, tím se vrásky hůře vyhlazují a vyžadují pak výraznější péči.

Jak vrásky na bradě vznikají? 

Vrásky jsou přirozenou součástí procesu stárnutí. Bylo by však mylné se domnívat, že vrásky nemohou vzniknout i nám, ženám po třicítce. Jak už jsme zmínili, zde hraje hlavní roli chování na slunci (problémem jsou zejména dlouhodobé expozice v době, kdy pálí sluníčko nejvíce) a dále je nesmírně důležité, zda používáme pro hydrataci naší pleti vhodný a dostatečně účinný přípravek. Nejde tedy jasně říci, od jakého věku se nám začnou vrásky objevovat, ale vhodnou péčí jsme schopni jejich výskyt minimalizovat a oddálit vznik vrásek nových. Správně hydratovaná pleť je totiž pružná, vypnutá a odolná.

jak na vrásky na bradě

Co může pomoci na vrásky na bradě? 

Nebojte, vrásky v oblasti brady nejsou nijak výjimečné a existuje několik řešení, jak je možné s nimi účinně bojovat. Ty nejdůležitější uvádíme níže:

– Odlupování kůže: Pokud se nám daří odstraňovat uschlé části kůže, podpoříme její obnovu a můžeme tak znatelně snížit množství vrásek na bradě

– Cvičení: Protože mají pohyby krku přímý vztah s bradou, můžeme tyto vrásky redukovat, přesněji řečeno výrazně snížit riziko jejich vzniku, pomocí série krčních cviků. Ty nám pomohou k tomu, aby naše pokožka zůstala v těchto partiích těla pružná a odolná. – Vitamín C: Vitamín C je přirozeným látkovým zdrojem pro omlazení pokožky. Při pravidelném užívání chrání naši bradu před projevy stárnutí

účinná kosmetika na vrásky na bradě

– Zdravá strava: Dalším pomocníkem proti vráskám na bradě je konzumace zdravé stravy. Stravy, která je plná na omega 3 mastné kyseliny a antioxidanty. Jinými slovy častá a pravidelná konzumace ovoce a zeleniny Vám pomohou s tím, aby Vaše pleť vypadala zdravě a mladě.

– Hydratace: Velmi důležitá je také samotná péče o pokožku v oblasti brady. Na vrásky nejen na bradě je nutné používat velmi účinné hydratační esence, které dokáží hloubkově hydratovat pokožku. Zvláště v oblasti brady je klíčová hloubková hydratace, nestačí pouze působení na povrchu. Je proto potřeba věnovat výběru vhodného produktu náležitou pozornost.

U nás v superplet.cz doporučujeme na vrásky na bradě čistou hydratační esenci 2% kyseliny hyaluronové. Jedná se o kyselinu hyaluronovou s dvoumolekulárním složením, díky kterému proniká až do spodních částí pokožky (dermis). Díky tomu působí v místech, které jsou pro omlazení pleti klíčová.

Doporučené produkty: