Jizvy v obličeji

Jizvy v obličeji

Jizvy v obličeji bývají sexy, alespoň to tvrdí některé ženy. Ve většině případů však nemáme takové štěstí a jizvy jsou pro nás spíše temným nepřítelem našeho vzhledu. Jizvy na tváři mají různé tvary, mohou vystupovat z pokožky, nebo být naopak ve formě rýhy v pokožce, mohou mít také různou barvu v závislosti na pigmentu. Rozmanitost jizev v obličeji je daná také tím, co je jejich zdrojem.

Mezi nejčastější faktory vzniku jizev v obličeji jsou akné, zranění nebo operace. Naštěstí existuje mnoho metod, které nám pomohou léčit, zmenšit a vyhladit naše jizvy v obličeji. Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíme, měli bychom se držet prvního a nejdůležitějšího pravidla, jak na jizvy v obličeji, udržovat pleť čistou a dostatečně hydratovanou. V následujícím článku se tomuto prvnímu pravidlu budeme věnovat podrobněji.

jizvy v obličeji

Mám jizvy v obličeji, dá se s tím něco dělat?

Jak jsme si řekli, jizvy na obličeji mohou vzniknout jako přirozený proces při léčbě poranění. Vzhledem k tomu, že naše pleť v obličej je neustále vystavena vlivům znečištěného životního prostředí, jizvy na tváři bývá tak obtížnější hojit a potřebný čas pro toto hojení bývá nepřiměřeně dlouhý.

Jizvy v ostatních částech těla jsme schopni zakrýt a ochránit. Léčba zranění pokožky může pomoci minimalizovat nebo dokonce zabránit budoucímu vzniku jizev v obličeji. Pokud máte ránu nebo řez na tváři, ujistěte se, že je čistá. Často stačí umýt ránu jemným mýdlem a vodou. Co ale dělat v případě, že již jizvy v obličeji, kupříkladu třeba po akné, máme?

jak na jizvy v obličeji

Pomůže kyselina hyaluronová na jizvy na obličeji?

Základem pro vyhlazení jizev v obličeji je udržení pleti silné, pružné, hydratované, připravené na regenerační procesy. To vyžaduje dostatečnou zásobu vody v pokožce. Léčba jizev v obličeji je totiž principiálně úplně stejná jako vyhlazování vrásek. Jedná se o kožní defekty, ztrátu pružnosti pleti v poškozených místech.

Tato místa se sama těžko zacelují, neboť tělo není schopné samo o sobě doplňovat vodu do pokožky v potřebném množství. Hydrataci pokožky zajišťuje kyselina hyaluronová. Jedná se o látku tělu vlastní, kterou ztrácíme s věkem. Má jedinečnou schopnost vázat na sebe vodu a to v obrovském množství. Slouží tedy jako jakási zásobárna vody pro naši pleť. Doplňováním kyseliny hyaluronové udržujeme pleť hydratovanou, dokonale pružnou.

Jak poznat, který přípravek je účinný na jizvy na tváři?

V dnešní době se setkáme se spoustou přípravků s různými formami této kyseliny, pravdou ovšem je, že jen málo z nich je skutečně účinných. Proč? Kyselina hyaluronová má smysl aplikovat pouze tehdy, pokud dokáže proniknout do spodních vrstev pokožky. Povrchové ošetření jizev v obličeji je sice také důležité, ale bez hloubkové hydratace nedocílíme potřebného efektu pro to, abychom byli schopni jizvy v obličeji vyléčit.

co pomůže na jizvy v obličeji

Doporučujeme proto na jizvy v obličeji pouze čisté hydratační esence s dvoumolekulární kyselinou hyaluronovou, které pronikají do hloubky pleti a pracují také na povrchu jizvy. Dokáží tak účinkovat dlouhodobě. A úspěšná léčba jizvy v obličeji doma je dlouhodobější proces. Druhou důležitou složkou pro léčbu jizvy v obličeji je kolagen. Další klíčová látka pro navrácení elasticity a pevnosti pokožky.

Pokud hledáte přípravek na jizvy v obličeji, který kombinuje dvoumolekulární kyselinu hyaluronovou s látkami potřebnými pro tvorbu vysoce kvalitního kolagenu, doporučujeme kombinaci dvou produktů. Především Everdry kyselina hyaluronová v 2% koncentraci a dále doplněná také o Badestrand Aloe Hyaluron Booster, který v sobě kombinuje několik aktivních látek, které jsou vynikající na řešení kožních defektů, jakými jsou právě jizvy v obličeji.

Více informací v detailech produktů:

Štítky:
jak na jizvy v obličeji, co proti jizvám v obličeji, jizvy v obličeji po akné