Jak se zbavit akné

Jak se zbavit akné

Akné a pupínky, to jsou dva nejvíce obtěžující a nejčastější kožní problémy. Většina z nás byla v situaci, kdy se nám objevilo den před nějakou důležitou událostí na tváři ošklivé červené místo. Otázka zní: jde s tím něco dělat, aniž bychom museli kupovat drahé léky?

Odpověď je – Ano! Vyzkoušejte některé z těchto jednoduchých a běžně dostupných metod, jak se zbavit akné, které spolehlivě zaženou otravné pupínky. Sice nikoliv trvale, tak zázračné zase nejsou, ale mohou Vám pomoci, pokud problém s akné potřebujete řešit rychle. Pojďme si představit podrobněji tyto metody, jak se zbavit akné.

Jak se zbavit akné babské rady:

1. Aspirin

Aspirin je protizánětlivý, což je první předpoklad, jak pomoci s likvidací pupínků. Další plus je, že většina z nás má vždy aspirin doma po ruce. Nejjednodušší způsob, jak jej aplikovat, je udělat pastu v poměru  3 díly vody na 1 dílem aspirinu. Tuto směs aplikujte na postižená místa. Zhruba za půl hodiny směs ztuhne a začne se loupat, to je pro Vás pokyn, abyste setřeli pastu z pokožky.

jak se zbavit akné Jak se zbavit akné, co může pomoci?

2. Ponořte se do vody

Pokud máte k dispozici bazén, běžte se vykoupat. O chlóru je známo, že způsobuje vysychání kůže, což je cesta, jak se zbavit pupínků, resp. jak se zbavit akné. Mimo postižená místa se ale opláchněte, aby nedošlo k poškození například vlasů.

3. Aloe Vera

Aloe Vera představuje trojitou sílu, jak se zbavit akné. Nejenže ochlazuje kůži, což je příjemný pocit, ale zejména snižuje zánět a zarudnutí pupínků, navíc na sebe váže oleje, což snižuje olejnatost kůže.
Více o aloe vera a také panthenolu naleznete na stránce: Roztok péče o pokožku s aloe vera a panthenolem (Jak se zbavit akné)

co dělat a jak se zbavit akné

4. Zubní pasta

Zubní pasta je dobrá volba, pokud máte velký pupínek, který potřebujete rychle zamaskovat. Je to efektivní metoda, protože pasta obsahuje křemen, který dokáže zadržet vlhkost. Zubní pasta pomáhá vyschnout pupínek a tím snížit jeho velikost. Nejefektivnější je používat tuto metodu přes noc. Stačí aplikovat na postižené oblasti před spaním a ráno je pouze umyjte. Tento způsob, jak se zbavit akné, mají v oblibě i modelky, které tuto metodu rádi zmiňují v nejrůznějších rozhovorech.

5. Med

Lahodný med je přírodní antibiotikum, které je ideální pro hojení a zmenšení pupínků. Jeho lepkavost pomáhá k odstranění nečistot z kůže. Nejjednodušší způsob aplikace je medová maska. Medová maska představuje velmi šetrný způsob, jak se zbavit akné, díky velmi příjemnému pocitu, který Vás na obličeji čeká po aplikaci masky. Chcete-li si ji připravit, smíchejte dvě polévkové lžíce medu se lžičkou skořice a aplikujte na obličej. Nechte směs působit zhruba deset minut, poté opláchněte obličej teplou vodou.

6. Česnek

Také jste jeden z těch bláznů, kteří pěstují na zahrádce vlastní česnek :-)? Dáme Vám záminku, proč jej používat ještě více než obvykle. Česnek je fantastický pro boj s akné kvůli jeho vysoké hladině antioxidantů, stejně jako díky jeho anti-bakteriálním, anti-mykózním a anti-virovým vlastnostem. Existují dva způsoby, jak použít česnek v boji proti akné.

Prvním je preventivní opatření, jednoduše přidáte více česneku do svého jídelníčku. To pomůže zlepšit Váš celkový zdravotní stav, čistění krve zase může pomoci zastavit budoucí nemoci. Další možností, jak se zbavit akné, je oloupané stroužky česneku třít o problémové oblasti několikrát denně. Je-li Vaše pokožka citlivá, zkuste rozdrcený česnek smíchat s vodou.

jak se zbavit akné

7. Pára

Již Plha v komedii Marečku, podejte mi pero správně hovořil o století páry. V čem nám pára může pomoci? Pára může být užitečná pro léčbu akné, protože rozevírá póry, což brání jejich ucpávání. Pára také hydratuje a detoxikuje pokožku. Jedná se o často podceňovanou, ale o to účinnější metodu, jak se zbavit akné.

8. Tea Tree Oil

Tea tree olej je skvělým prostředkem pro kondici Vaší pokožky. Kromě toho má také antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, což je velmi přínosné pro léčbu akné. Studie porovnávající tea tree olej a lék na akné – benzoylperoxid ukazuje, že jsou účinky obdobné. Jednoduše pomocí vatové tyčinky naneste olej na pupínek nebo postižené oblasti.
Více o oleji zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tea_tree_oil (Jak se zbavit akné)

9. Okurka

Okurka působí jako protizánětlivý dělník, což je důvod, proč lidé používají plátky okurky v boji proti opuchlým očím. Fungují stejně dobře proti pupínkům akné a pomáhají snížit jejich zarudnutí. Vytvořte si masku kombinací jemně strouhané okurky s dvěma až třemi lžičkami citrónové šťávy a naneste na kůži. Nechte deset až patnáct minut působit. Opět se jedná o krátkodobou, velmi k pleti šetrnou metodu, jak se zbavit akné.

10. Pupínky nikdy nevymačkávejte!

Svědivý pupínek je snad to nejhorší, co Vás může potkat. Je však potřeba nutkání jej vymáčknout překonat. Přestože je úleva lákavá, je to to nejhorší, co můžete udělat. Za prvé dále rozšiřujete infikovanou oblast, což může mít za následek zjizvení, za druhé tím způsobíte rozšíření bakterií žijících v pupínku do jiných pórů. To je živná půda pro to, aby se Vám akné rozšířilo. V článku jsme se věnovali metodám, jak se zbavit akné, tento bod je sice spíše prevence, ale je zapotřebí mu věnovat minimálně stejnou pozornost..

Jak se zbavit akné, sáhněte po čisté kosmetice:

Je to pro Vás stále málo? Pořád jste na vážkách, jak se zbavit akné? Pokud na Vás rady „babky kořenářky“ nezapůsobily, jsou tu přípravky pro problematickou pleť, které Vám mohou pomoci v boji proti akné. Za pozoronost rozhodně stojí Sérum s 5% niacinamidem, který se pro své regenerační účinky používá při léčbě akné. Přejít na výběr na Noční regenerační sérum s 5% niacinamidem.

Akné dokáže velmi potrápit, proto je důležité se pravidelně věnovat jeho léčbě a především prevenci. Sledujte si proto, po kterých potravinách se vám akné zhoršuje a tyto jídla zkuste omezit nebo vyloučit z vašeho jídelníčku. Pro každodenní rutinu o pleť pak výrazně pomůže co nejčistější kosmetika. Objevte kosmetiku od značky No cosmetics. Vyzkoušejte kosmetiku, která je v boji proti akné jedinečná a pomalu si získává stále zajímavější místo na našem trhu s kosmetickými přípravky.

Vaše SuperPlet.cz