Jak na akné?

Jak na akné?

Jak na akné? Přestaňte se trápit, víme co pomůže. Strašák jménem akné už vás nebude strašit. Jsme přesvědčeni, že víte, co to akné je a jaké má projevy, jak vypadá atd. Určitě budete souhlasit, že akné je nepříjemná společenská záležitost, které trápí hodně lidí, začínající se projevovat již před pubertou a může pokračovat i dále v dospělosti. Jeho projevy nebývají u každého stejné a tak než popisovat zdroje této nemoci pleti, raději Vám řekneme, co pro Vás můžeme v tomto udělat a co na akné výrazně pomáhá.

Zapomeňte na agresivní a pálivé lahvičky, po kterých je pleť ještě červenější a hrozí její požkození, nebo ještě hůře dochází k roznášení bakterií a k výslednému zhoršení akné. Průběhu akné také nepomáhají chemické přísady, takže hledejte pokud možno co nejčistější kosmetiku, zaměřte se především na konkrétní složení látek. 

jak na akné jak na akné, klíčem je sledování toho, co jej ovlivňuje

Vaše tělo reaguje na vše, co tam nepatří. Výsledkem jsou pak nevzhledné projevy akné na tváři či na těle (mapa tváře). Pokud jíte potraviny, které nejsou „čisté“, vaše pleť se velmi brzo ozve v podobě pupínků akné, aby Vám ukázala, kde máte problém. Stejně tak méně čistá kosmetika dokáže na tváři způsobovat a zhoršovat kožní vyrážky, ekzémy či různé projevy akné. Je to vlastně projev těla, jak vám ukázat, kde je konkrétně problém. Jelikož nabídka na trhu s kosmetikou je obrovská a jsme zaplaveni velkým množstvím kosmetických přípravků, nemusí být snadné vybrat správně.

Vašim jediným pomocníkem je zaměření se na konkrétní složení látek dané kosmetiky. Ikdyž klíčovou roli v akné hraje to, co konzumujete, samotná kosmetika dokáže také výrazně pomoci s viditelným akné na těle a především na tváři. Kombinací obojího můžete mít krásnou pleť bez akné a pupínků. Není to žádná raketová věda, zvládne to opravdu každý. Nebojte se proto změnit vaše jídlo či kosmetiku, pokud vás akné stále trápí. Budete překvapeni, jaké nové možnosti objevíte.

jak na akné co pomůže také si pokládáte otázku, jak na akné, kde přesně je chyba?

Jak na akné, co je potřeba sledovat?

Sledujte si pravidelně, po jakých potravinách a také nápojích se stav vaší pleti zhoršuje, kdy se vám dělá nové akné či se stávající zhoršuje. Postupně viditelně zjistíte a objevíte, že některé potraviny vám způsobují akné a některé jiné ještě výraznější akné. V takovém případě zvažte změnu či vyloučení dané potraviny z vašeho jídelníčku. Typickým příkladem bývají např. citrusové plody, nejrůznější mléčné výrobky, čokoláda, sladkosti, chipsy, arašídy, smažené jídlo apod.

V tomto směru je však nutné zmínit, že např. ne každá čokoláda a ne každý jogurt vám musí nutně způsobit akné, bývají to však častí „viníci“. Sledujte si, co jíte a sledujte následně vaše akné, je tam jednoznačná přímá souvislost. Jak na akné je tedy trochu detektivní práce, ale pokud vydržíte, vaše akné na tváři může během tohoto pečlivého sledování nadobro zmizet, na několik let si na něj nevzpomenete či zmizí natrvalo.

Jak na akné tedy nemusí být až tak složité, stačí dodržovat jen pár kroků. Hlídat si a jíst vhodné potraviny přímo pro vás na míru (pozor, každý člověk to má jinak), čistit pleť od nečistot, udržovat ji v optimálním pH a starat se o pleť pravidelně. U nás na superplet.cz jsme si oblíbili velmi čistou kosmetiku od značky NO Cosmetics.

jak na akné v dospělosti jak na akné v dospělosti