Jizvy po akné a jak na odstranění jizev po akné?

Jizvy po akné a jak na odstranění jizev po akné?

Jizvy po akné můžeme oprávněně považovat za dvojitý trest. Nejen že nám dá spoustu práce vypořádat se s pupínky akné, poté často ještě musíme řešit, jak se zbavit nechtěné značky na kůži v podobě jizvy po akné. Zatímco léčba akné je složitým procesem a její úspěšnost hodně závisí na typu akné, odstranění jizev po akné je dnes již poměrně snadno řešitelné.

V následujícím článku se dozvíte, co je příčinou vzniku jizev po akné a jak následně takovéto jizvy po akné vyhladit – bezbolestně, trvale a šetrně k Vaší pleti.

Jizvy po akné – proč vznikají?

Možná se sami sebe ptáte, proč po většině pupínků jizva nevznikne a po některém pupínku akné nám zůstane nevzhledná jizva. Abychom si na tuto otázku mohli odpovědět, potřebujeme pochopit různé druhy akné, které se promítají do různých typů jizev.

jizvy po akné

Zjednodušeně řečeno se setkáváme s akné ve třech základních formách:

1. mírné akné, které se projevuje bílými  hlavičkami pupínků nebo černými tečkami
2. mírné akné, které vytváří červené zanícené pupínky s bílými puchýřky
3. těžké akné, způsobuje bolestivé hnisem naplněné cysty nebo hrudky pod kůží

Nejvážnější jizvy po pupínkách jsou způsobeny právě u těžkých forem akné, protože tyto formy pronikají hluboko do kůže, doba léčby takových jizev je pak samozřejmě delší než u povrchových forem. V nejtěžších případech akné je vhodná laserová terapie. U bězných případů akné není obvykle nutné podstupovat složitou operativní či terapeutickou cestu pro odstranění následků akné v podobě jizev po akné, je však naprosto klíčové volit vhodný přípravek na vyhlazení jizev.

Většina pupínků po čase zmizí sama od sebe bez toho, aniž by nám na kůži zanechala nějaký následek, nějakou jizvu. Pokud na akné nějak působíme („vymačkávání“ pupínků, ošetření nevhodnými nebo agresivními kosmetickými přípravky) riziko vzniku jizvy raketově vzrůstá.

Působení na pupínek totiž poruší elasticitu kůže, póry se ucpou a znemožní distibuovat na povrch kůže hydratační látky. Na postižené místo reaguje organismus jako na zánět a hojí je jizvou. Kůže ztrácí v tomto místě svou pružnost a vznikají rýhy, prohlubně či linky a jizvy.

jizvy po akné odstranění

Jak tedy nejlépe na jizvy po akné?

Úspěch léčby závisí na tom, jak závažné a hluboké jsou jizvy. Jizvy, které jsou velmi hluboké, žádným aktuálně na trhu dostupným přípravkem odstranit nejdou a v takových méně obvyklých případech je nutné specializované ošetření (laser, chemický peeling, dermabraze).

S běžnými jizvami po akné si pak můžeme snadno a účinně poradit sami doma bez pomoci dermatologa. V tomto směru je nejmodernější a nejvyuživanější metodou vyhlazení jizev po akné pomocí kyseliny hyaluronové.

Jedná se o látku, kterou máme všichni v lidském těle od narození a která hraje klíčovou roli při regeneračních procesech v naší pokožce.Na trhu se vyskytuje kyselina hyaluronová v různých formách a koncentracích, pouze její 2% koncentrace účinně vyhlazuje jizvy po akné.

odstranění jizev po akné

Proč tomu tak je?

Jen kyselina hyaluronová ve 2% koncentraci má molekuly takové, které ji umožní proniknout až do spodních vrstev kůže, kde je centrum regenerace pokožky. Zde na sebe váží tyto molekuly vodu a distribuují ji na ošetřované místo. V místě jizvy navrací pokožce poztrácenou elasticitu, vypíná ji. Díky tomu se začnou jizvy po akné postupně vyhlazovat, mizet.

Kůže se stává jemnější, regeneruje a jakoby mládne. Platí zde poměrně jednoduchá úměra, povrchové a jemné jizvičky vyhladíte za kratší čas, hlubší jizvy vyžadují dlouhodobější vyhlazování (obvykle 2 – 3 měsíce). Na podobném principu pracuje kyselina hyaluronová na obličej také proti vráskám.

Jizvy po akné a kyselina hyaluronová

Pokud Vás zaujala kyselina hyaluronová ve 2% koncentraci, zajímají Vás zkušenosti našich zákazníků s touto kyselinou a další informace o tomto přípravku na jizvy po akné, pokračujte na detail produktu.


Další externí články zabývající se tematikou jizev po akné:
Jizvy po akné článek I, Jizvy po akné článek II, Jizvy po akné článek III, Jizvy po akné článek IV, Čistá kyselina hyaluronová