vrásky kolem ústVrásky kolem úst

Vrásky kolem úst jsou záhyby, rýhy nebo linky v pokožce v oblasti úst. Nejčastěji se objevují vrásky kolem úst v pozdějším věku díky přirozenému procesu stárnutí. Mohou však vzniknout i zcela banálně, například pokud byla naše pokožka ponořena delší čas pod vodou. První vrásky kolem úst se objevují na našem obličeji v důsledku mimiky obličeje. Další vývoj vrásek kolem úst pak způsobují klasické neduhy současného světa jako příliš silné sluníčko (už dávno díky ozónové vrstvě neplatí známé „kam vstoupí slunce, nemusí lékař), kouření, dehydratace a některé léky.

I kdybychom se vyhnuly všemu zde uvedenému, stejně bude pouze otázkou času, než se první vrásky kolem úst objeví. Vrásky kolem úst jsou totiž nevyhnutelnou součástí procesu přirozeného stárnutí. Čím jsme starší, tím naše pleť ochabuje, stává se tenčí, sušší a méně pružnou. Schopnost naší pleti chránit se před poškozením je tím značně snížena. To je optimální stav pro tvorbu vrásek kolem úst. Často první vrásky kolem úst mají podobu jemných linek, které začnou nabírat na hloubce díky nedostatečné hydrataci pleti. Posledním faktorem, který hraje velkou roli, je dědičnost.

Vrásky kolem úst jsou totiž součástí naší genetické výbavy. I když vrásky kolem úst nám mohou přinést aspekt moudrosti, většina lidí je nevítá. Miliardové částky jsou po celém světě vynakládány na složité operace, investovány do reklam, které nám slibují věčné mládí. Když ono je to tak lákavé, že? Bohužel je to jako ve všem, na trhu je řada kosmetických preparátů a přípravků, které působí krátkodobě, nebo jen na ty nejjemnější linky, případně jen ošetřují pleť, ale s vráskami kolem úst si neporadí. Dost bylo skepse, na trhu je pár přípravků proti vráskám, které svou roli dokážou spolehlivě a efektivně splnit. My v superplet.cz jsme si oblíbili Nafigate kyselinu hyaluronovou. Jedná se o gel, který pomáhá redukovat a vyhladit vrásky kolem úst. A to jak ty jemné, tak ty hluboké.

Jde o čistou kyselinu hyaluronovou ve formě gelu. Ta obsahuje prekurzory nízko i vysokomolekulární formy této kyseliny. Díky tomu je schopen prostoupit pokožku a dostat se až do spodních vrstev, kde jsou zdroje pro hydrataci a vyhlazení vrásek kolem úst. To je klíčem k úspěchu. Stačí na odlíčenou a čistou pleť kolem úst nanést a vmasírovat gel do úplného vstřebání (postačí kapka gelu velikosti hrášku). Více o kyselině hyaluronové na vrásky kolem úst se dozvíte na konci článku. 

vrasky kolem ustPříloha článku - Jaké jsou hlavní faktory, které způsobují vrásky kolem úst?

Kromě normálního procesu stárnutí jsou nečastějšímu faktory, které podporují tvorbu vrásek kolem úst následující:

Kouření - experti říkají, že souvislost mezi pravidelným kouřením a zrychleným stárnutím je dána v důsledku sníženého prokrvení pokožky.

Tenká pokožka
- lidé s lehkou kůží mají tendenci zažít vyšší úroveň poškození sluncem, které obvykle urychluje tvorbu vrásek.

Genetické faktory
- pokud se podíváte na rodinné album a Vaši rodiče na fotkách mají vrásky kolem úst již v poměrně brzkém věku, pak Vás vrásky kolem úst velmi pravděpodobně neminou dříve, než u ostatních lidí.

Účes - některé účesy poskytují stín tváři více, než ostatní.

Oblečení - lidé, kteří mají tendenci nosit klobouky, mají obvykle větší šanci, že se vrásky kolem úst u nich začnou rozvíjet později.

Některá pracovní místa - lidé, kteří jsou v zaměstnání pravidelně vystavování slunečnímu nebo UV záření mají tendenci mít více vrásek kolem úst než ostatní. Příkladem jsou rybáři, námořníci, golfisté, zaměstnanci solárních studií, zahradníci apod..

Expozice UV záření – vrásky kolem úst vznikají dříve u osob, které se nejen ve své práci (viz výše), ale také ve své volnu často vystavují UV záření.

Mimika obličeje - lidé, kteří se rádi a často smějí, mají větší dispozice ke vzniku vrásek kolem úst. Jejich vrásky kolem úst nejen že vznikají dříve, ale jsou většinou také mnohem více hluboké. Pokaždé, když použijeme mimiku obličeje, sval pod povrchem kůže se stáhne. Když jsme mladší, kůže se po tomto stahu vrátí zpět, ale s přibývajícím věkem ztrácíme tuto flexibilitu, pružení pokožky zpět se stává těžší a méně časté, což má za následek více stálých linek a vrásek kolem úst.

vrásky kolem úst kyselina hyaluronová  anti-aging sérum vrásky kolem úst